13. října 2022 16:00

Mumie 4: Brendan Fraser prozradil, jak to vidí s návratem do role Ricka O'Connella

Neprávem opomíjený herec slaví velký návrat. Mohl by k němu přidat i comeback do své nejslavnější role?

Brendan Fraser pronikl do první ligy hollywoodských herců rolí Ricka O’Connella v dobrodružné pecce Mumie (1999), která se dočkala ještě dvou pokračování. Aktuálně se vrací na vrchol díky účasti v seriálu Doom Patrol nebo brilantnímu výkonu ve snímku Velryba, kterým se zařadil mezi letošní velké oscarové kandidáty.

V rozhovoru pro magazín Variety Fraser promluvil také o tom, že je otevřený případnému pokračování Mumie, přestože od třetího dílu uběhlo už dlouhých 14 let. „Nevím, jak by to šlo pojmout, aby to fungovalo. Ale kdyby někdo přišel se správným nápadem, určitě bych návrat zvážil,“ řekl třiapadesátiletý herec.

Roli v Mumii Fraserovi získala speciální kombinace vlastností. „Umí dávat rány, ale taky je přijímat. A navíc má výtečný smysl pro humor. Prostě ho musíte milovat, nikdy nepůsobí nafoukaně nebo arogantně,“ vysvětlil režisér filmu Stephen Sommers a dodal, že na většinu kaskadérských scén odmítal Fraser dabléra a natáčel je sám, což jen ukazovalo jeho oddanost roli.

V tom má mnoho společného s Tomem Cruisem, který účinkoval v rebootu Mumie z roku 2017, jehož tržby byly zklamáním a nakonec si nevydělal ani na náklady. Podle Frasera nové verzi chyběla zábavnost. „Bylo tam příliš hororu. Mumie by měla být vzrušující jízda, ale ne strašidelná a děsivá,“ podotknul sympaťák, jehož aktuální comeback snad neskončí po jediném filmu.

Dali byste si čtvrtou Mumii s Brendanem Fraserem?

Zdroj: Variety

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný