12. července 2017 14:43

Mimoni jsou konečně zpátky! Je třetí díl Já, padouch nejlepší animák roku?!

V kinech opět řádí bývalý superpadouch Gru a jeho mimoní armáda. Jak obstála tahle zábavná partička tentokrát?

Téměř totožný tvůrčí tým se po čtyřech letech vrátil k sérii Já, padouch, která byla úspěšná už dvakrát. Vlastně třikrát, protože bombastických výsledků dosáhl i předloňský animák Mimoni. Někým zatracovaní, většinou diváků však milovaní žlutí pidižvíci vzali popkulturu útokem a kdo svého času neměl batoh, penál nebo obal na mobil s jejich motivem, byl prostě mimo. Plnohodnotného pokračování o žlutých milovnících banánů se dočkáme až za tři roky, a tak si čekání můžeme zkrátit dalším dobrodružstvím padoucha Grua a jeho rodinky.

Tentokrát proti napravenému Gruovi, jeho manželce Lucy a triu roztomilých holčiček stojí nebezpečný protivník – Balthazar Bratt. Tahle dětská televizní hvězda byla v 80. letech na vrcholu popularity, ovšem od té doby se na něj zapomnělo a on se rozhodl celému světu pomstít. Na staré dobré osmdesátky si nejspíš nepamatujete, ale Bratt ztělesňuje všechno otřesné, čemu tehdejší generace musela čelit: šílený účes, ramenní vycpávky, fialová barva, knír, magneťák a taneční pohyby Michaela Jacksona. Svou výstřednost však dokáže zdatně využít pro zločinné úmysly, a tak se Gru se svými blízkými bude muset hodně snažit, aby mu v tom zabránil.

Ve třetím Já, padouchovi narazíme na obrovské množství… všeho. Každá ze tří holčiček má svůj problém, stejně jako Lucy, Gru, jeho nečekaně nalezený bratr-dvojče Dru a v neposlední řadě i Mimoni. Ti jsou tentokrát nesví z toho, jak je Gru hodný a vydávají se proto na cestu za nalezením sebe samých. Díky všem těmto linkám se děj ani na sekundu nezastaví a celá hodina a půl slibuje našlapanou zábavu.

Pokud jste se bavili u prvních dvou dílů (Mimoni jsou trochu jinde), ani trojka vás nezklame. Autoři vědí, jak udržet dětského diváka zabaveného a díky množství postav si navíc budují pozice pro téměř neomezené množství pokračování. Šikulové z Illumination se navíc stále zlepšují v technice, takže animace jsou detailnější a plynulejší než kdy dřív. A tak přestože je příběh místy trochu tuctový, ve změti barev a zvuků si toho nejspíš ani nevšimnete. Prostě nenáročná zábava, jak se sluší a patří!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný