19. července 2021 02:01

5 marveláckých postav, které se určitě vrátí v nové podobě

Nic nekončí, jedeme dál! Které komiksové postavy od Marvelu čeká budoucnost s jinou tváří?

V sobotu večer se na COOL vrátí Fantastická čtyřka – tentokrát spolu se slavným komiksovým arcizáporákem! Naše kvarteto hrdinů po událostech prvního filmu platí za celebrity, na růžích však usínat nemohou – z hlubin vesmíru totiž přilétá tajemný Silver Surfer, který s sebou nese předzvěst mnohem děsivější hrozby, než jakou byl Doctor Doom. Možná si přitom vzpomenete, že před pár lety kiny prolétl remake Fantastické čtyřky a příliš bohužel neuspěl. Netřeba však plakat, zvláště dnes platí, že žádná superhrdinská sága na druhém břehu nezůstane navždy!

05) Blade

Ačkoliv Blade patří mezi nejúspěšnější komiksové filmy 90. let, většina lidí paradoxně nemá nejmenší tušení, že má Blade komiksové kořeny! Potenciál téhle postavy je přitom pro marvelovky (ať už obecně, či nějakou menší podmnožinu, třeba uzavřený filmový X-Men vesmír) obrovský třeba už jen proto, že implikuje i existenci upírů! Blade byl na každý pád velmi úspěšnou značkou, a byť ve trojce poněkud vyčpěl, nepřekvapilo nás, že se vrátí. Marvel totiž chystá nový film s Mahershalou Alim v hlavní roli!

04) Fantastická čtyřka

Už jednou jsme se tu rozněžnili o tom, že je Fantastická čtyřka vzdor svým dnešním problémům ironií osudu komiks, kterému vděčíme za celý Marvel. Nebýt jeho revolučního pojetí v roce 1961, nejspíše bychom neměli Avengery ani X-Meny – obě tyto série totiž následují cestu udanou právě Fantastickou čtyřkou. Moderní filmové inkarnace sice skončily přinejlepším na půli cesty. Stále častější crossovery napříč filmovými značkami však nahrávají tomu, že slavná čtveřice (která je v tuhle chvíli zpátky u Marvelu) již za pár let konečně potká se spoustou svých kolegů.

03) Silver Surfer & Galactus

Nemlich totéž platí i o duu "záporáků" z druhé fantatické komiksárny – Galactus si zaslouží uvozovky díky tomu, že vlastně není ani tak antagonista jako spíše přírodní zákon. Na každý pád je tahle dvojka natolik integrální součástí Fantastické čtyřky a komiksových marvelovek obecně, že bude muset být potenciální budoucí návrat FF propojen s těmito dvěma kumpány.

02) Ghost Rider

Ačkoliv byste to z filmů s Nickem Cagem nepoznali, Ghost Rider patří mezi rodinné stříbro Marvelu, které v sobě kombinuje duchařinu, fantasy i krutopřísný rock. Nové pojetí antihrdinů rozhodně může nést pěkné ovoce – stačí se podívat, jak dobře naložili s (druhým...) Ghost Riderem v Agentech S.H.I.E.L.D.! Zdejší inkarnace nejenže byla daleko víc cool, ale LOGICKY propojila mysterióznější segmenty seriálové marvelovky s těmi scifáckými. Příchod nové inkarnace Johnnyho Blaze je tak jen otázkou času!

01) Wolverine

Nechceme moc spoilerovat ale třetí Wolverinův film Logan rozhodně nekončí způsobem, který by umožňoval jednoduché pokračování Wolverina na tomto světě. Nyní, když je značka X-Men téměř v rukou Disneyho, ale není vyloučené, že se Hugh Jackman v nějaké podobě (např. alternativní realita!) jako Wolverine ještě ukáže. Byť to vehementně popírá, jak jen může! Co tedy zbývá, je přeobsazení. Nejbližších pár let jej filmy nejspíše řešit nebudou. Zkušenosti však ukázaly, že byl Wolverine tělem a duší filmové série X-Men a vzdor Jackmanově konci v roli bude jakýkoliv další restart muset počítat i s novou verzí Wolverina.

Komiksovka Fantastická 4 a Silver Surfer začíná na Prima COOL v sobotu ve 20.15.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný