3. dubna 2023 15:28

Proč měl Marvel kdysi tak super filmy? Držel se jedné zásadní rady

Ve svých počátcích se Marvel držel zásady, která jako by u něho v posledních letech přestávala platit...

Pokud jste si v nové fantasy pecce Dungeons & Dragons: Čest zlodějů všimli záblesků toho lepšího z filmových marvelovek, zejména třeba ze Strážců galaxie, pak nejde o náhodu. Nejenže oba z jeho režisérské dvojice Daley & Goldstein psali scénář k filmu Spider-Man: Homecoming, ale existuje ještě jedno silnější propojení...

Tím je jeden z producentů filmu Jeremy Latcham, který byl asistentem produkce u Iron Mana, spoluprodukoval Iron Mana 2 a byl výkonným producentem The Avengers, Strážců Galaxie, Avengers: Age of Ultron a Spider-Mana: Homecoming. Právě u posledního z filmů se seznámil s režiséry aktuální fantasy pecky. Když ho oslovili, zda by nechtěl produkovat jejich nový projekt, neváhal prý ani minutu.

Z práce pro Marvel si odnesl jednu zásadní poučku, kterou ho kdysi naučil sám šéf studia Kevin Feige – neschovávat si nápady na později. „Vzpomínám si, jak jsem tehdy za ním přišel a říkám mu – Kevine, mám tady super nápad pro Iron Mana 2. A on na to, že super, že to mám dát do jedničky,“ popsal Latcham pro IGN.

Když tehdy trval na tom, že se nápad hodí spíš do dvojky, Feige mu oponoval, že aktuálně není žádný Iron Man 2, pouze Iron Man, a pokud má skvělý nápad, ať ho do něj prostě dá. „Musíme ten film udělat tak dobrý, jak jenom dokážeme, nebo ani nedostaneme šanci Iron Mana 2 dělat, vysvětlil mi tehdy. A já na to – co když nám pak prostě dojdou nápady? Odpověděl, že pokud se to stane, tak bychom neměli dělat, co děláme,“ vzpomněl Latcham a podotknul, že Feigeho považuje za svého největšího učitele a jednoho z nejchytřejších producentů, kteří kdy pracovali v Hollywoodu.

Problémem současných franšíz je podle Latchama právě přílišná posedlost vlastní budoucností: „Všude čtete, jak chtějí různá studia kolem něčeho vybudovat univerzum, jak zaplatí všechna ta velká drahá jména a šíleně slavné herce, aby jim ho pomohli vybudovat. A dost z toho nakonec nedopadne, protože cílem diváků není investovat svůj čas do univerza, ale chtějí si prostě užít svůj čas u toho jednoho filmu a pak se rozhodnout, zda budou chtít víc.“

Souhlasíte se slovy Latchama? Není problémem aktuálních komiksových franšíz právě přílišná posedlost univerzem a rozvětveností do mnoha filmů a seriálů, která žádá od fanoušků ohromné zapojení a přitom už jim nedokáže jejich investici dostatečně vracet?

Zdroj: IGN

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný