21. července 2019 08:00

Marvel oficiálně představil 5 nových filmů: Dostaneme i Thora 4 s Natalie Portman

Dali byste si sólovku Black Widow nebo Doctora Strange 2? Tak to máte velkou kliku…

Marvel záměrně neoznámil žádné komiksovky po letošní dvojce Spider-Mana, která byla posledním dílem takzvané Infinity ságy. Celý (23 filmů trvající!) příběh o zrodu Avengers a jejich střetu s Thanosem je ale konečně za námi a je čas podívat se budoucnosti, která se aktuálně skládá z pěti nových filmů.

Všechno začne 1. května 2020 sólovkou Black Widow, která se odehrává po trojce Kapitána Ameriky (vrátíme nás tedy o pár let do minulosti) a samozřejmě v ní nebude chybět Scarlett Johansson. Tenhle film už je natočený a nejspíš jste o něm dávno slyšeli. Marvel ale jeho existenci potvrdil až teď na Comic-Conu a rovnou dal na vědomí, že v něm opravdu uvidíme i Florence Pugh, Rachel Weisz nebo Davida Harboura ze Stranger Things, jenž si zahraje ruskou protiváhu Kapitána Ameriky jménem Red Guardian.

V roce 2020 Marvel pošle do kin jen dva filmy a tím druhým budou Eternals, superhrdinská týmovka s partou nesmrtelných bohů, kteří musí zastavit své vzdálené (a patřičně zlé) „příbuzné“ zvané Deviants. Tady se můžete těšit na Angelinu Jolie, Salmu Hayek nebo Richarda Maddena (Rob Stark ze Hry o trůny) a počítejte s tím, že 6. listopadu 2020 nafasujeme epickou fantasy, která bude o dost jiná než předchozí marvelovky.

Zbylé tři novinky dorazí v následujícím roce a také budou mít hodně velké ambice. Hned 12. února 2021 vtrhne do kin asijský bijec Shang-Chi, jehož si zahraje neznámý Simu Liu. Tahle bojovka nicméně bude stát i na záporákovi, jímž nebude nikdo menší než pravý Mandarin s tváří Tonyho Leunga. O co se bude zajímat? Především o magických deset prstenů, o nichž jsme poprvé slyšeli v roce 2008 v Iron Manovi!

Léto bude patřit dvojce Doctora Strange, který se 7. května 2021 porve s kupou padouchů z jiných vesmírů. Režisér jedničky Scott Derrickson slibuje žánrový odklon ke gotickému hororu a zdaleka nejstrašidelnější marvelovku. A jelikož má na kontě žánrové trefy jako V moci ďábla nebo Sinister, měl by tyhle sliby bezezbytku splnit.

No a co pátý film, který by mohl být velkým finále takzvané Fáze 4? Tím bude 5. listopadu 2021 čtyřka Thora, v níž se po boku Chrise Hemswortha a Tessy Thompson objeví Natalie Portman. Ano, Jane Foster se vrací a nebude to jen na chvíli. Režisér Taika Waititi (Thor 3) totiž zadaptuje nedávný komiks, v němž Jane získá moc samotného Thora!

Marvel tedy netroškaří a hledá velkolepé nové výzvy. V nejbližších dvou letech se očividně nedočkáme dalšího dílu Avengers, zcela zásadní novinkou pak bude i propojení filmů s novými seriály, které (na rozdíl od všech předchozích) chystá tvůrčí tým zodpovědný za celovečeráky. O jakých seriálech je řeč? Všechno se dočtete v tomhle článku. A pokud vás zajímá, co Marvel chystá po roce 2021, stačí zamířit ještě o článek dál, protože už se pomalu řeší i Fantastická čtyřka nebo X-Meni a dostali jsme nového Bladea!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný