21. července 2019 06:00

Na Avengers: Endgame naváže 5 nových seriálů s Lokim nebo nástupcem Kapitána Ameriky

Některé postavy z marveláckých filmů se přesunou do seriálů.

Marvel na Comic-Conu oznámil pět nových celovečerních filmů, tím ale jeho nabídka na další dva roky nekončí. Tým zodpovědný za všechno, co jde do kin, se poprvé přesune i na malou obrazovku (respektive na novou streamovací službu Disney+), kde dá dohromady hned pětici seriálů s filmovými hrdiny.

Chcete detaily? OK, tady jsou. Na podzim 2020 se dají dohromady Falcon a Winter Soldier, kteří se znovu utkají s Baronem Zemem. Anthony Mackie, Sebastian Stan a Daniel Brühl tak víceméně naváží na události třetího Kapitána Ameriky a navrch se vlastně dozvíme, jak se Falconovi bude dařit se štítem Kapitána Ameriky.

Na jaře 2021 budou mít premiéru hned dva marvelácké seriály. WandaVision se zaměří na Scarlet Witch a (nějak oživeného?) Visiona, zatímco zhruba ve stejnou dobu vyrazí na sólovou dráhu Loki. I tady jsou samozřejmostí původní herečtí představitelé a návaznost na Avengers 4. Což v případě Lokiho znamená dost unikátní situaci, jelikož v seriálu nebude zesnulý Thorův bratr z „naší“ reality, nýbrž jeho protipól z paralelní reality, který ve filmu nečekaně utekl s Teseraktem.

Vcelku netradiční bude i další seriál jménem What If…? (v češtině Co kdyby…?). V tom se v létě 2021 dočkáme různých alternativních příběhů z marveláckého světa (třeba Peggy Carter v uniformě Kapitána Ameriky) a půjde o animovaný počin, který z velké části nadabují herci z filmů. Jako Peggy tak třeba uslyšíte Hayley Atwell a už teď jsou potvrzené desítky dalších známých hlasů.

No a co velké finále? Tím bude na podzim 2021 seriál s Hawkeyem, v němž se pochopitelně objeví Jeremy Renner. Jeho hrdina bude cvičit svoji lučišnickou nástupkyni Kate Bishop, která pochází z velmi populárních comicsů, a prý se dozvíme i něco o Hawkeyově pětiletém strádání v Avengers 4. I tady platí, že bude seriál nějak propojený s filmy. Nikoho by tak nepřekvapilo, kdyby Kate časem přeběhla na velké plátno (třeba do teoretického dalšího dílu Avengers?), na tyhle spekulace je ale ještě brzy. Zatím ji Marvel ani neobsadil!

Marvel mimochodem oznámil také nového filmového Bladea!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný