8. srpna 2016 13:45

Machete vs. Kill Bill: 5 nejšílenějších akčních nářezů

Soudný den - upoutávka

Přestřelky, co maj o kolečko víc!

Soudný den čeká sobotní Primu COOL! Tohle britské béčko jako bič s Rhonou Mitrou, někdejší představitelkou Lary Croft, bude totiž k mání již ve 22.05! Maniakální biják plný létajících cirkulárek, punkerů, středověkých rytířů i pološílených skorozombíků je rozhodně netradiční látkou - nejlépe si ji proto představíte naším příměrem k několika podobným ujetým trhákům!

Zastav a nepřežiješ

Hlavní hrdina je otrávený neurotoxinem, který mu věstí jistou smrt - ještě než ale zaklepe pantoflema, rozhodne se svým vrahům náležitě pomstít. Aby si ale vyhandloval pár hodin času navíc, musí si zvýšit adrenalin. Jakkoliv! Krom tradiční akční nakládačky je tak Zastav a nepřežiješ plné maniakálních momentů včetně souložení na veřejnosti, které mají posunout stopáž o pár cenných minut kupředu. Je to zběsilé, ujeté a perfektně zábavné.

Braindead – Živí mrtví

Drtivá většina zombie filmů je pořádně umazaná, avšak Braindead - Živí mrtví je i mezi nimi skutečnou výjimkou! Biják Petera Jacksona o tom, jak je maminka nesmělého synáčka infikována krysí opicí a změní se v zombie, je totiž až po okraj naplněný obskurními tlejícími těly, zmutovanými nemrtváky a vůbec scénami, které si pustí jenom otrlí. Braindead se sice nebere ani za mák vážně, takže je tu všechno to násilí spíše pro komický efekt, na tom, že se tu trikaři fakticky vyřádili, to ale nic nemění.

Machete

Kdekdo dobře ví, že se ty nejbestiálnější akční bijáky točily v 70. letech. Éru exploatace neznalým divákům zrecykloval i pan Machete - původní vtip z Planety Teror/Auta zabiják získal vlastní život, v jehož rámci vznikly již dva bijáky. Oba jsou totálně padlé na hlavu a Danny Trejo, vypadajíc jako Mexická verze Jokera, tu platí nejen za akčního pořízka, ale i za totálního buchtolapa a všeobecného supermana. Zatímco před 40 lety však podobné bijatiky vznikaly za pár šupů a pro pár bláznů, dnes je z Machety velká a relativně drahá značka...

Kill Bill

Jedna holka a seznam plný budoucích nebožtíků - Kill Bill měl skutečně triviální premisu, Quentin Tarantino se však nebál dát snímků jak totálně hovadské akční scény, tak i svou pověstnou dramatickou poetiku. Výsledek kmital mezi různými akčními subžánry s intenzitou Umy Thurman a dodnes platí za parádní porci filmového násilí.

Zátah

Solidní akci neumějí jenom na Západě, ale i v Orientu. Indonéská zabijačka Zátah začne prostým atakem policejního komanda na mafiánský věžák, promptně se však zvrhne v řezničinu, která se právem stala kultem. Ať už to byly honičky, přestřelky anebo souboje ručně stručně, Zátah se stal dokonalou ukázkou, že když filmaři odkudkoliv chtějí, dovedou naložit divákům takovou porci zběsilé akce, až z toho přechází zrak!

Soudný den na Prima COOL započne v sobotu ve 22.05!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný