5. července 2021 00:09

5 nejlepších filmů s Leonardem DiCapriem, které jste (nejspíš) neviděli

Viděli jste méně známé pecky s Leonardem DiCapriem?

Znáte ho z Počátku, Gatsbyho nebo i Titanicu – Leonardo DiCaprio má však na kontě daleko větší počet perfektních filmů, které mnohdy (kvůli starší době vzniku) již poněkud zapadly. Ještě než si na Prima COOL v sobotu večer připomenete jeho Pláž, mrkněte na řadu jeho největších klenotů, na které jste možná už zapomněli – anebo je vůbec neznáte!

05) Muž se železnou maskou

Vzpomínáte se ještě na tuto dobrodružnou limonádu, v níž si Leo v průběhu 90. let zahrál dvojroli? Svého času šlo o jeden z jeho prvních čistě komerčních bijáků – a při pohledu nazpět jde o tak průměrný film, až je to vlastně sympatické. Muž se železnou maskou přesto zaujme myšlením svých producentů, kterým z nějakého důvodu přišlo, že narvat obličej dívčího idolu své éry na většinu filmu pod kovovou masku, je geniální nápad!

04) Romeo + Julie

Z této éry rovněž pochází i netradiční náhled na klasický shakespearovský příběh, který režisér Baz Luhrmann pojal jako moderní story o válce gangů – namísto historických kulis tak po sobě Capuletovi a Montagnaci střílejí z kvérů a nosí hadry devadesátkových teenagerů. Snímek však nepostrádá shakespearovský patos a pointu zápletky, pokud si tak chcete doplnit klasiku v novém kabátku, tahle verze je k tomu jako dělaná!

03) Don's Plum Bar

V Leově filmografii je Don's Plum Bar unikátním kouskem, jde totiž o film, který je prakticky nemožné vidět. Ačkoliv se dočkal premiéry na berlínském festivalu v roce 2001, černobílý a napůl amatérský Don's Plum Bar byl natočen již v roce 1995 a Leo se spolu s Tobey Maguirem později po nabytí slávy film snažil zapřít. Vzdor jisté neprofesionalitě jde přitom o překvapivě fajnové drama, které dokonale popisuje náladu své éry.

02) Pláž

Od premiéry Pláže uplynulo snad až příliš mnoho času, její poselství a téma je však rok od roku vlastně silnější. Parta svobodomyšlenkářů ve zdejším technologickém, propojeném světě hledá utopii odpojenou od zbytku společnosti – a v ranku jiných dekonstrukcí utopických myšlenek se nakonec ukáže, že to vlastně moc nejde. Vzdor finále je však myšlenka odpojení od digitálně propojené společnosti dnes ještě kouzelnější, než byla v době premiéry Pláže!

01) Co žere Gilberta Grapea

Říká se, že kdo chce v Hollywoodu Oscara, musí se vydat hrát mentálně postiženou postavu – a něco na tom asi bude. Dost možná nejlepší Leův film je totiž zároveň i tím, který spousta jeho fanoušků zřejmě nikdy neviděla: Co žere GIlberta Grapea je nejenom jedna z Leových prvních rolí, ale také jeho první nominace na Oscara! Přitom tu vlastně jako – ano, uhodli jste – mentálně postižený chlapec toliko hraje druhé housle mladému Johnnymu Deppovi!

Pláž začíná na Prima COOL v sobotu ve 22.15.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný