31. ledna 2018 12:13

Třetí Labyrint už vládne kinům! Měli byste Vražednou léčbu vidět?

Sci-fi Labyrint: Vražedná léčba se po dlouhém odkladu dočkala premiéry.

Čekání je u konce, poslední díl Labyrintu je konečně tady! Po nehodě při natáčení, která poslala Dylana O'Briena na nemocniční lůžko, se musela premiéra odsunout z 16. února 2017 na 25. ledna 2018. Všichni tedy napjatě čekali, jak se delší pauza projeví na kvalitě a úspěchu filmu a... tady začínají maličko špatné zprávy.

První díl v amerických kinech odstartoval s 32 miliony dolarů a dvojka s 30 miliony, trojce však stačilo k vítězství v kasovním žebříčku "jen" 24 milionů. V podstatě to je docela bolestivý pád. Labyrinty ale vždycky vydělávaly hlavně ve zbytku světa, a jelikož tam už trojka nastřádala krásných 83 milionů, prodělečnost jí rozhodně nehrozí.

O něco horší je to bohužel s kvalitou filmu, protože se Labyrint loučí nejslabším dílem. Naštěstí ne o moc – všechno je i tentokrát parádně natočené a herci ze sebe vydávají maximum. Po dvou nápaditých a příběhově silných dílech (jednička měla tajemství a dvojka napínavý útěk) jsme ale dostali klišovitý závěr, který až moc připomíná finále Resident Evil nebo Hunger Games.

Režírující Wes Ball pořád umí epické záběry a skvěle zvládá především akci (úvodní scéna nemá chybu!). Jeho hrdinové se ale často chovají podobně hloupě jako záporáci a film si jen odškrtává povinné zastávky před finálním duelem. U třetího Labyrintu zkrátka vždycky víte, co se bude dít dál. A i když to není žádná katastrofa, po minulých dílech by člověk čekal víc než průměrnou sci-fi, která má docela dlouhých 140 minut.

Fanoušci samozřejmě na film musejí povinně – už kvůli tomu, aby se dozvěděli konec a užili si výborné akční scény. Pokud jste ale Labyrint nikdy neviděli, radši zůstaňte doma a pusťte si tajemstvími nabitou jedničku.

Karel Ryška

šéfeditor FTV Prima, COOL & ZOOM

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný