12. dubna 2021 00:05

Bude Kung Fu Panda 4? Anebo nás čeká celá nová trilogie?

Dočkáme se nových příběhů s Kung Fu Pandou?

Příběh pandy Po se uzavírá – Kung Fu Panda 3 začne na Prima COOL již v sobotu večer. Tentokrát bude Po muset čelit návratu svého ztraceného otce! Spolu s tím se však objeví i nový megapadouch Kai, který si mistry kung fu dává jako maliny. Jak z toho Po vybruslí? Uvidíme! Prozatím je to každopádně naposledy, kdy se s ní na obrazovkách setkáme, filmaři ale nevylučují ani vznik čtvrtého dílu. Vlastně dokonce mluví o více filmech! Právě nejasnosti kolem toho, zdali natočit více nových dílů anebo jenom jeden, vlastně můžou za to, že na čtyřku zatím čekáme...

Trilogie Kung Fu Panda vydělala studiu DreamWorks hory peněz, pravidla filmového světa tak hovoří jasně – dříve či později by se mělo natočit další pokračování. Ostatně, to nejbližší, co DreamWorks Kung Fu Pandě má, je značka Shrek. A všichni víme, že i tento zelený nešika se v průběhu let dočkal mnoha pokračování. Proč však na čtvrtou Kung Fu Pandu zatím jen čekáme?

Na vině je možná plánování celé druhé trilogie! Již v roce 2010 se Jeffrey Katzenberg, ředitel animační divize DreamWorks, nechal slyšet s možností, že by na první tři filmy navazovaly další tři filmy. Vznikla by tak epická sextalogie a dost možná i jakýsi „kung fu pandí“ filmový vesmír. Hvězdné války do značné míry čerpají z japonských i čínských mýtů. Vzhledem k fantaskní povaze světa Kung Fu Pandy by tak klidně bylo možné prozkoumávat zdejší kulisy ve spoustě dalších filmů.

O tom však ještě zdaleka není rozhodnuto. Spolurežisérka trojky Jennifer Yuh Nelson v roce 2016 řekla, že by se filmaři měli zaměřit spíš na vypilování perfektní vymazlené čtverky než na točení celé rozsáhlé trilogie. Animování filmů je složitá piplačka a vymýšlení gagů pro komedie zrovna tak. Většinu produkce tak zabere spíš realizace obou věcí do jednoho filmu, než rozkreslování příběhu pandy Po do tří filmů.

„S pokračováními musíme mít otevřenou mysl,“ řekl k tomu další spolurežisér Alessandro Carloni. „Chceme, aby z nich měli diváci pocit uzavřené cesty, a myslíme, že ho třetí film divákům dává.“Je samozřejmě otázkou, jak tedy spojit obě stránky čtvrtého filmu – zdali si spíše pohrát s komediální stránkou anebo radši vše rozplánovat do rozmáchlejšího dramatu (samozřejmě stále včetně humoru). Vyprávění na pokračování je však stále populárnější i ve filmovém světě, v DreamWorks tak momentálně stojí na rozcestí.

Prozatím se filmaři nerozhodli, kterou cestou se mají vydat. Nelson naposledy v srpnu 2018 řekla, že si dovede čtvrtý díl Kung Fu Pandy představit, pokud se bude zaměřovat na pandu Po. Stále se však neví, zdali půjde o první díl trilogie, či nikoliv. Pevně doufáme, že se s definitivním rozhodnutím nebude čekat navěky!

Kung Fu Panda 3 začíná na Prima COOL v sobotu ve 20:15.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný