27. srpna 2018 12:24

5 nejlepších rolí Kristen Stewart: Vážně není jen Bella ze Stmívání!

Mnohými proklínaná Kristen Stewart je jen tak mimochodem výborná herečka...

V sobotu ve 22.40 dorazí na COOL jeden povedený Spící agent, v němž se Jesse Eisenberg a Kristen Stewart představí jako zamilované duo, do jehož huličského života vstoupí nečekaná událost. Ukáže se totiž, že je nudný budižkničemu Jesse ve skutečnosti spící agent se schopnostmi na úrovni 007 – k jeho smůle byl však právě vybrán svými chlebodárci k likvidaci. Rozjíždí se tak cesta za přežitím a možná i pomstou, během které se spojí žánr akčního filmu s komedií! Teoreticky se teď můžou ozvat škarohlídi, kterým by ve filmu mohla vadit přítomnost Kristen "Belly ze Stmívání" Stewart, přinášíme však patero důkazů, kvůli kterým jí roli upírky rozhodně nelze vyčítat.

05) Svět podle Mallory

Zvláště pro ty, kteří znají Kristen jenom ze Stmívání, muselo být objevení bijáku Svět podle Mallory tak trochu jako studená sprcha podchlazeným heliem! Ačkoliv tu hlavní roli ztvárnil (již zesnulý) James Gandolfini jako stárnoucí muž truchlící pro smrt své dcery, Kristen se v roli mladé prostitutky (!) objeví jako energický diblík, který staroušovi pomůže nejen najít chuť do života, ale spraví mu i jeho kolabující manželství. Svět podle Mallory je tak unikátním křížencem příběhů a typů postav, že celý skoro působí tak absurdním dojmem, až by se to klidně někdy mohlo stát! A Kristen tu přitom sehrává roli, která by od Belly nemohla být rozdílnější.

04) Pořád jsem to já

Také v Pořád jsem to já si Kristen střihla vedlejší roli – první housle tu totiž hraje Julianne Moore jakožto akademička, která vlivem Alzheimerovy choroby nejprve zapomíná slova, poté i tváře a nakonec i sebe sama. Podobný film jsme nejspíše všichni viděli – ať už s Moore, či bez ní. Pořád jsem to já však těží kvality ze svého hvězdného castingu, když se tu krom Moore objeví i Alec Baldwin nebo právě Kristen v roli dcery hlavní hrdinky. Sehrát úlohu v podobném bijáku rozhodně není pro útlocitné! Díky zkušenému ansámblu by však měl známý příběh o nevyhnutelném šlapat pro každého, komu se líbí dramata s mírnou porcí užitečného patosu.

03) The Runaways

Psal se rok 2010 a sláva i hejtování Stmívání byly na svém vrcholu. Když tu přifrčelo drama The Runaways, životopisný snímek o stejnojmenné dívčí punkové kapele ze 70. let, v němž Stewart obsadila rovnou hlavní roli lesbické zpěvačky a drsňačky Joan Jett. Neméně sice zaujalo i obsazení patnáctileté Dakoty Fanning – přesto však skutečnost, že Stewart nejenže za své ztvárnění Joan Jett nesklidila molotovy, ale naopak získala uznání pamětníků The Runaways, svědčí o její všestrannosti! Nicméně, jak si můžete všímat i podle nezávislých produkčích společností podepsaných pod filmy, jenom umění se herec nenají a občas je holt potřeba jít vstříc i širšímu publiku...

02) Mluv

Kristen bylo 14 let, když v produkci kanálu Showtime vznikl biják o tom, kterak se kdysi populární studentka po prázdninách vrací do školy zlomená a nenáviděná. Mluv postupně odkrývá tajemství loňského léta způsobem, který se obchází bez sériových vrahounů, ale nikoliv bez násilí! Budeme-li spoilerovat, Kristen si tu zahrála studentku, která byla znásilněna a zavolala kvůli tomu na letní párty policii, ale když strážci zákona dojeli, nebyla v šoku s to ukázat na viníka. Takže krom traumatu ze zneužití ji nyní jako bonus nenávidí celá škola... Skončí její příběh jako 13 Reasons Why, či tím, že Kristen spolužáky postřílí? Anebo naopak zápletka dopadne třeba i trochu pozitivněji? To už nebudeme dále rozkrývat. Kristen však celou story velmi schopně nese na svých ramenou a jenom díky tomu devadesátiminutové drama funguje na jedničku!

01) Úkryt

Dost možná nejšokantnější je však Kristen ve svém prvním větším filmu, slavném "komorním" dramatu Úkryt alias Panic Room. Nejenže si tu střihla dceru slavné Jodie Foster ve věku, kdy sama měla pouhých 11 až 12 let, ale navíc ustála hustou story plnou psychoteroru a násilí. V Úkrytu je totiž rodinné duo Foster a Stewart přepadeno uvnitř svého nového bytu násilníky a vrahouny, kteří tu poptávají věci po bývalých nájemnících. A Kristen se s tím vyrovnala s charismatem, který jsme v takovém mládí naposledy viděli snad u Millie Bobby Brown ve Stranger Things!

Spící agent začíná na Prima COOL v sobotu ve 22.40.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný