26. října 2021 16:30

Hvězda Stmívání přiznala, že natočila jen pět dobrých filmů. Které mezi ně řadí?

Jen málokdy někdo v Hollywoodu přizná, že většina jeho práce stojí za starou belu...

Kristen Stewart se proslavila především rolí Belly v romantické sáze Stmívání (Twilight). Tehdy osmnáctiletá dívka sice za sebou už měla ceněné úlohy ve filmech Úkryt od Davida Finchera či Útěk do divočiny od Seana Penna, až tato postupně pětidílná teenagerská romantika však z kalifornské rodačky udělala hvězdu první kategorie. Přestože se Stewart od té doby snaží ze škatulky pouhé pěkné tvářičky vymanit a vybírá si o poznání náročnější role, sama je vůči své filmografii značně kritická.

„Z těch 45 nebo 50 filmů, na kterých jsem pracovala, je opravdu dobrých asi tak pět; těch, u kterých si řeknu: ‚Páni, ten člověk udělal od začátku do konce úžasný kus práce,‘“ rozpovídala se v rozhovoru pro noviny Sunday Times.

A se kterými svými filmy je Stewart nejspokojenější? Nejvíce si pochvalovala spolupráci s francouzským režisérem Olivierem Assayasem, s nímž natočila dramata Sils Maria a Personal Shopper. Za první jmenovaný dokonce obdržela prestižní francouzskou cenu César, dosud asi nejvýraznější ocenění, jakého se jí dostalo. To se však může brzy změnit – Stewart totiž v očekávaném dramatu Spencer ztvárnila náročnou postavu princezny Diany a hovoří se i o nefalšovaných oscarových ambicích.

Herečka se samozřejmě raději nechtěla pouštět do konkrétního výčtu titulů, s jejichž výsledkem spokojena nebyla. Obvykle ale prý vznikají dost podobně. „Není nic horšího, než když jste uprostřed příprav a už víte, že se nejenom nebude jednat o dobrý film, ale navíc se už všichni těšíte, až to skončí. (…) Nebudu jmenovat konkrétní osoby, tak podlá nejsem. Ale bývá to totéž, jako když s někým začnete randit a rázem si říkáte: ‚Panejo, to teda nevím, o co se vlastně snažíme!‘ Když jste ale uprostřed příprav filmu, nemůžete se prostě jen tak rozejít,“ rozpovídala se talentovaná herečka a dodala, že na počátku příprav Stmívání by ji ani náhodou nenapadlo, že se díky sérii až tak proslaví: „Kdybyste mi na začátku prvního filmu řekli, že jich natočím pět, rozhodně bych vám nevěřila.“

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný