23. září 2016 15:35

Komiksový Kapitána Amerika je mrtvý. V šokujícím odhalení ho zavraždil Spider-Man!

Jak k tomuhle zásadnímu zvratu došlo?

Marvelovský vesmír má samozřejmě mnoho podob, nejsnadněji jej lze však rozdělit na část filmovou a část komiksovou. Komiksová je samozřejmě desítky let napřed, filmová má ale zase tu výhodu, že si může z materiálu vybírat a víceméně tak adaptovat jen ty nejlepší příběhy. Naposledy to tak byl konflikt zvaný Občanská válka, kterého jsme se dočkali v upravené podobě ve trojce Kapitána Ameriky. No a shodou okolností přesně ten samý konflikt, akorát značený jako Občanská válka 2, nyní zuří i na políčkách komiksových sešitů.

Pro ty, kteří o ní dnes třeba slyší poprvé nebo s ní nejsou do detailu obeznámeni. Děj druhé Občanské války začíná v momentě, kdy se na světě objeví nový Inhuman zvaný Ulysses. Ten má schopnost vidět budoucnost, především tedy zločiny, které se ještě nestaly. Část Avengers vedená Kapitánkou Marvel je pro to, aby se dotyční pachatelé preventivně zatýkali, kdežto část vedená Iron Manem je zase proti. No a v posledním čísle série došlo k poměrně šokujícímu posunu v ději.

Ulysses měl totiž zásadní vizi, ve které Spider-Man (aktuálně jím je kluk jménem Miles Morales) na konci zabil Kapitána Ameriku. Ano, toho Kapitána Ameriku! Nikdo neví proč, ani jak, Kapitán na ní ale leží mrtvý a nad ním stojí s rukama od krve mladý Spider-Man. To samozřejmě vede Kapitánku Marvel a její frakci, aby Milese na konci tohoto komiksu zadrželi. Další části se dočkáme až 26. listopadu. Taky jste zvědavý, jak to celé nakonec dopadne?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný