10. října 2022 00:02

7 nejlepších komediálních trilogií: Od Návratů do budoucnosti k Bláznivým střelám

Komediální trilogie jsou docela vzácné. Které byste rozhodně měli vidět?

V sobotu večer na COOLu poběží ujetá komedie Fakjů pane učiteli 3. Goethovu gymplu tentokrát hrozí rovnou zrušení, Zeki se proto vrací ve snaze mu zamezit – a vybičovat svou třídu nejen k přežití, ale i ke zdárnému dokončení studia. Závěrečný díl svérázné německé trilogie se zapsal mezi komedie, které fungovaly nejenom na první dobrou, ale dokonce si střihly hattrick. Poznejte, kdo všechno to k němu dotáhnul!

07) Trilogie Fakjů pane učiteli

OK, OK, Zekiho řádění v našem seznamu zmiňujeme i kvůli tomu, že ho sami vysíláme. Tenhle německý klenot si ale pochvalu vážně zaslouží! Uznejte, že aby Německo, národ přímo pověstný svým vtipem, udělalo mezinárodně úspěšnou komediální trilogii, to je počin vskutku významný. A zrovna Fakjů pane učiteli je navíc tak zábavné, že se naši sousedé vůbec nemají za co stydět!

06) Trilogie o Pařbách

Co si budeme povídat, v globální popularitě jsou Pařby daleko před Fakjů. Dává to smysl – většina z nás sice školu asi zažila, ale kdo na ni vzpomíná s láskou? Zato problémy plynoucí z opice, to je panečku malér, který je pro mnohé o něco aktuálnější…

05) Cornettová trilogie

Ačkoliv Cornetto platí za trochu méně známou trilogii, nemůže tu chybět. Trio filmů svázané tvůrci Simonem Peggem, Nickem Frostem a Edgarem Wrightem nás pobavilo v parodii na zombie filmy Soumrak mrtvých, v parodii na kriminálky Jednotka příliš rychlého nasazení i ve sci-fi parodii U Konce světa. Prostě čistá práce, která může jiné filmaře jedině inspirovat.

04) Trilogie Austin Powers

Filmová série s agentem 007 je s námi skoro 60 let, a tak mnozí již zapomněli, že i James Bond byl napůl parodie příběhů o agentech. Ponejvíce za to ale může skutečnost, že i Bond sám byl milionkrát parodován dalšími příběhy – a Austin Powers, satira tak sprostá jako i vtipná, mezi nimi patří k nejlepším! Kuriózní je, že nebýt v hlavní roli Mike Myers a být režie trochu méně ujetá, nebyl by mezi Austinem a bondovkami třeba ze 70. let zas tak propastný rozdíl. Budiž to téhle sérii ke cti!

03) Trilogie Bláznivá střela

Nejen agenti, ale i policisté jsou vděčným materiálem pro satiry, a tak není divu, že také série Bláznivá střela se dočkala hned tří dílů. Leslie Nielsen v ní ztvárnil kultovního detektiva Franka Drebina, jenž má geniální schopnost přebíhat z jednoho průšvihu do druhého. A byť kvalita díl od dílu poněkud klesala, i ve trojce to byla taková zábava, že si moc nebylo na co stěžovat.

02) Trilogie Muži v černém

O něco modernějšího data je série Muži v černém – ačkoliv ve trojce už došlo na určité rozbití původní geniální dvojice „ukecaný černoch vs. starý morous“, a nedávno jsme se dočkali i spin-offu s Chrisem „Thorem“ Hemsworthem, Muži v černém se stali kultem celé jedné generace. Dali nám dost možná nejlepší sérii Willa Smithe i nesmrtelnou roli Tommyho Lee Jonese – a především salvu vtipů, které se občas vytahují na světlo i dnes!

01) Trilogie Návrat do budoucnosti

Vítěz může být však jen jeden a my musíme jako nejzásadnější ocenit trilogii s Docem a Martym! Nejenže zvládl Návrat do budoucnosti naservírovat jednu z nejzásadnějších sci-fi sérií vůbec, ale dokázal při tom držet nastavenou kvalitu příběhu, triků a především humoru až do finále. I komediální trilogie zkrátka můžou být perfektní!

Fakjů pane učiteli 3 začíná na Prima COOL v sobotu ve 20:15.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný