25. ledna 2016 12:28

Když byl Batman na dně: 6 nejhorších filmů vynikajících herců

I mistr tesař se někdy utne.

Říká se, že dobrá pověst je polovina úspěchu. Nikde jinde to neplatí tolik jako v Hollywoodu, kde vás dobrý film často katapultuje vstříc lepšímu filmu a spirála kariéry tak stoupá k dalším a dalším výšinám. Jenže každý občas udělá chybku. Například pro Seana Conneryho jí byla sotva průměrná komiksová adaptace Liga výjimečných, kterou můžete sledovat na COOLu v neděli od 20.00. Connery "naštěstí" rozhodně není sám – řady dalších panů herců a paní hereček si čas od času zahrály v děsných bijácích.

Batman a Robin

Nebohá duše: George Clooney

Černá díra vydávající se za čtvrtý batmanovský film do sebe vcucla více úspěšných herců a donutila je deklamovat absurdní repliky. Vedle Umy Thurman, toho času ještě méně slavné a prověřené, mezi ně patřila i dlouhodobá herecká superstar George Clooney, v 90. letech jedna z nových tváří s milionovou pověstí. Ještě že se z toho George nakonec vylízal a dotáhnul to až k Oscarovi za Syrianu!

Next

Nebohá duše: Julianne Moore

Zdaleka nejhorší herecký výkon sice ve sci-fi Next předvedl účes Nicolase Cage, to však neznamená, že by krutému osudu unikl zbytek obsazení. I když byl film ve své kategorii relativně levnější, z nějakého důvodu stejně dokázal po své premiéře prodělat kaťata. A skoro s sebou pod hladinu stáhl i šarmantní charakterní herečku Julianne Moore.

Guru lásky

Nebohá duše: Ben Kingsley

Na to, že je oscarem ověšený Sir Ben Kingsley jedním z nejlepších herců poslední třetiny 20. století, není otřesný Guru lásky jeho jediným prohřeškem. Noc v muzeu či BloodRayne – starý pán snad na pochybných filmech ujíždí! Proprděný Guru lásky s tak osvědčenými tvářemi jako Jessica Alba nebo Mike Myers je však přesto svou hrůzou předčí – když se totiž vaše postava jmenuje Guru Tugginmypudh, nezachrání vás sebevíc Oscarů.

Necromancy

Nebohá duše: Orson Welles

Negativní vývoj kariéry netrápí jenom dnešní herce. I takový velikán, jakým byl svého času supertalentovaný Orson Welles (Občan Kane), se v roce 1972 musel snížit k účasti v otřesném céčkovém hororu Necromancy, který byl tak špatný, že se musel několikrát přestřihávat a dotáčet. Je pravda, že Wellesova kariéra nebyla už delší dobu optimální, byť si za to nemohl tak úplně sám. Nikdo s pověstí předchůdce Stanleyho Kubricka by se však neměl nikdy dostat do situace, kdy se stane předchůdcem Nicolase Cage...

Aeon Flux

Nebohá duše: Charlize Theron

Jak si zkazit pověst po čestvě nabitém zlatém plešatci? Inu, co třeba hraním v podprůměrné, nelogické a klipově přepálené akci Aeon Flux!? Charlize Theron naštěstí prokázala nejen versatilní herectví, ale i schopnost rozdávat kopance v postapokalyptickém světě – museli jsme si na to však počkat až do loňského Šíleného Maxe.

Bojiště: Země

Nebohá duše: Forest Whitaker

Oscarový vítěz proslavený za své vžívání se do komplikovaných postav až do absurdna? Ano, takový Forest Whitaker – pokud zrovna nehraje maniakálního ufounského nohsleda v brutálně nepovedené scientologické sci-fi Bojiště: Země! Jen těsně tehdy za svůj "výkon" nezískal Zlatou malinu.

I s podobnou tragédií se však lze vyrovnat solidně – tak jako to zvládal Sean Connery v Lize výjimečných! Sledujte jej v neděli na COOLu od 20.00.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný