3. února 2016 15:09

Kdo přežije vs. Amazing Race: 5 nejnebezpečnějších reality show

V téhle Vile padají skutečné hlavy.

Jsou veselí a žraví – zmutovanými příšerkami se náš páteční horor Návrat vraždících bestií startující ve 22.10 jenom hemží! Jejich obětí však tentokrát nebude partička studentů na výletu ani osazenstvo tajné laboratoře, nýbrž hvězdy fiktivní reality show! Jejich natáčecí den na odlehlém ostrově je sice řádné béčkový, i ve skutečných reality shows však šlo mnohokrát doslova o kejháky. Zjistěte, které pořady jsou smrtelnější než průměrný akční biják!

5) The Amazing Race

Od otřesu mozku po zlomeniny se závodní reality show The Amazing Race nevyhnulo skoro nic. Oproti reality shows, které se zaměřují na každodenní povolání, má však tenhle seriál přece jen jednu nevýhodu – vážné zranění tu může pořádně zamíchat nejen osudy postav, ale kartami závodu!

4) Trucky na ledě

Když s kamerou stopujete kamiony jezdící po zamrzlých jezerech, dává logiku, že se občas něco vymázne. Trucky na ledě si celkově vyžádaly před 10 vážnějších zranění, v jejich případě se však nedá zrovna říct, že si o ně jejich oběti nekoledovaly…

3) Kdo přežije

Kdo přežije neboli v originále Survivor by se dle odhadů mohl umístit na mnohem silnější pozici. Ve skutečnosti je však jeho natáčení poměrně úzce zorchestrované a většina zranění se omezí na úpal, úžeh nebo zlomené srdce. Celkem 11 vážných zranění od infekce po vymknuté rameno na celou pálku natočených řad skutečně není mnoho!

2) Když hvězdy tančí

Cože? Taneční show a nebezpečí? Je tomu skutečně tak – prapůvodní pořad Když hvězdy tančí (jehož zdejší mutaci vysílá jistá tuzemská veřejnoprávní telka) si za svou desetiletou historii vysloužil doslova krvavou pověst. Kvůli množině zranění od zlomené nohy po vyvrtnutý kotník až po různé fraktury si Dancing with the Stars ukouslo solidní 2. místo mezi nejbrutálnějšími reality shows s celkem 15 vážnými zraněními.

1) Nejsmrtelnější úlovek

Dalo se očekávat, že se reality show o partě severských rybářů umístí notně vysoko. Nakonec spíše než o tradiční reality show jde vlastně o dokument z velmi drsného povolání. Ani název neindikuje zrovna lehárko. Přesto se však pořad "pyšní" nezvykle vysokým číslem 26 obětí (!), většinou utonulých nebo ztracených mimo kameru, avšak v průběhu natáčení. Jeden z ústředních členů rybářské smečky, kapitán Phil Harris, pak na své lodi pro změnu zemřel na infarkt. Herdek, víme o akčních filmech, kde zemřelo méně fiktivních postav!

Realita se zkrátka s nikým nemazlí, i když jde o show. Přesvědčte se o tom také v pátek ve 22.10 v Návratu vraždících bestií.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný