16. prosince 2015 16:00

Kdo měl být Iron Man před Downeym? 5 herců, kteří skoro hráli superhrdiny od Marvelu

Je libo Thora s tváří jeho soka?

Tak trochu černou ovcí marveláckých filmů je náš nedělní trhák Neuvěřitelný Hulk, který zezelená na Prima COOL od 20.00. Zatímco většina hrdinů marveláckého filmového světa totiž zůstává přilepena k jedinému herci, v Neuvěřitelném Hulkovi se jako titulní řezník objeví Edward Norton - jen aby byla později v Avengers jeho tvář nahrazena Markem Ruffalem. Obvykle skálopevně daný casting však neznamená, že byl výběr tváří marvelovek snadným úkonem. Vzpomněli jsme na patero jiných herců a hereček, kteří málem propůjčili svou tvář důvěrně známým superhrdinům.

Emily Blunt jako Black Widow (a Peggy Carter)

Britská krasavice, která se uměla tak dokonale ohánět v Na hraně zítřka, byla původně první volbou hned pro dvě makabrózní agentky marveláckého světa. Blunt se k uniklým rolím vyjádřila s typicky britskou grácií, když letmo zmínila, že jí kalendářní konflikty kvůli již dohodnutým produkcím zamezily stát se jak Black Widow v Iron Manovi 2, tak i Peggy Carter v Kapitánu Amerikovi. Přesto však prý nechtěla tehdejší fázi rozhodování přespříliš rozmazávat - podobné spekulace jsou totiž prý nefér vůči herečkám, které roli nakonec získaly.

Rachel McAdams jako Pepper Potts

Kráska ze Zápisníku jedné lásky nebo Sherlocka Holmese mohla mít na triku i permanentku do marvelovského světa. Režisér Jon Favreau totiž šel s rolí Pepper Potts nejprve za ní. Nakonec však sama Rachel nabídku odmítla, další na řadě proto byla podstatně starší Gwyneth Paltrow. Dodnes přitom není jasné, co její důvody motivovalo - mohlo se jednat o její nižší věk, ale i o nedůvěru v prvního Iron Mana, stejně jako mohly být na vině zcela banální konflikty smluv jako u Emily Blunt. Marvelácké role se však přesto dočká v chystaném Doctorovi Strange po boku Benedicta Cumberbatche!

Tom Hiddleston jako Thor

Ještě obskurnější volbou by ale bylo obsazení představitele Thorova bratra Lokiho do titulní role ústředního geroje z Asgardu. Tom Hiddleston dokonce k této příležitosti sesmolil i castingové záběry - nehledě na menší muskulaturu, kterou by bylo před natáčením možné ještě podstatně přifouknout, si však nelze nevšimnout, že Hiddlestone ve všech záběrech působí jako pološílený záporák, nikoliv jako kladný hrdina. Jeho touze po Thorově statusu navíc tato historka dodává roztomilou metapointu.

Josh Hartnett jako Loki

I to by ale možná bylo realističtější než představa solidního-ale-zase-ne-tak-moc-talentovaného Joshe Hartnetta jako nejlepšího marveláckého záporáka Lokiho. Právě tak totiž znělo první spekulované obsazení Thora z roku 2007. Samotného Thora si měl tehdy zahrát Alexander Skarsgård (Pravá krev, Generation Kill), důvody zrušení tohoto obsazení bohužel nejsou známy. Nejspíše někdo ze štábu druhý den po oznámení nečekaně vystřízlivěl a zamyslel se nad svými nápady.

Tom Cruise jako Tony Stark

Největším rozdílem oproti finálnímu status quo bylo ale zvažované obsazení Iron Mana. Kevin Feige a Marvel potřebovali pro první film řady skutečnou áčkovou hvězdu, dávno před resuscitací kariéry Roberta Downeyho Jr. v roce 2004 byl proto dlouze v jednání Tom Cruise. Roli však nakonec položil sám - dlouhá jednání a scénář, v němž byl Tonyho otec Howard záporákem (jeho roli nakonec převzal Tonyho mentor), ale Cruise nakonec nepřesvědčily k účasti na projektu.

Neuvěřitelný Hulk začíná v neděli ve 20.00 na Prima COOL!

(lol)

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný