24. srpna 2021 11:00

Kdo jsou Eternals? Nesmrtelní superhrdinové od Marvelu by měli zastínit Avengers

Poznejte nový tým marvelovských superhrdinů, který má ambice překonat i Avengers.

Mysleli jste si, že jsou Avengers jedinou opravdu mocnou skupinou hrdinů v panteonu gerojů od Marvelu? Tak to jste byli na velkém omylu!

Kdo to je?

Eternals jsou v podstatě prastaří předchůdci Avengers. V komiksu se jedná o humanoidní rasu vytvořenou mimozemskými Celestiály, která má za úkol chránit Zemi. Eternals jsou nesmrtelní superhrdinové, kteří kráčejí po Zemi už bratru milion let a po celou dobu nejenže pomáhají lidstvu, ale svádějí zápas i s dalšími kříženci vytvořenými Celestiály: bestiálními mutanty Devianty.

Pokud bychom chtěli v připodobňování pokračovat, mohli bychom říct, že jde tematicky tak trochu o křížence mezi Asgarďany (supermocné bytosti zjevně inspirované pozemskou mytologií) a Wakandou (tajná mocnost, která se na Zemi ukrývá už pekelně dlouho). Fanoušky Hvězdné brány pak nejspíše zaujme estetika, která může připomenout ikonické Goa’uldy.

Eternals ale kupodivu nejsou zcela mimo dosavadní kánon marvelovských filmů. V komiksech byl totiž Thanos také částečně Eternalem (dokonce zkříženým s Devianty), ačkoliv vytvořeným mimo Zemi. Právě Thanosův konec v Avengers: Endgame je ostatně výchozím bodem, který slouží jako počátek děje filmových Eternals. Jak totiž vysvětlil jejich trailer, tito rekové budou muset poprvé v historii opustit háv tajemna a vydat se lidstvu na pomoc kvůli lusknutí Tonyho Starka.

Co umějí?

Krom své nesmrtelnosti mají Eternals celou plejádu schopností, projděme si proto všechny postavy, které se objeví v připravovaném filmu:

Ikaris (Richard Madden) – Vůdce partičky Eternals je v komiksech podobný Supermanovi ze stáje DC. Umí létat a střílet lasery z očí. Příjemným bonusem je tvář hvězdy ze Hry o trůny.

Sersi (Gemma Chan) – Ikarovou láskou je Sersi (podobnost jmen se Cersei bude od diváků vyžadovat trochu mentální gymnastiky), milovnice umění, obdivovatelka lidstva a všeobecně hlavní postava filmu.

Kingo (Kumail Nanjiani) – Kingo potěší v Eternals všechny milovníky samurajů, ale i humoru. Zatímco ostatní Eternalové se totiž snaží zůstat skryti očím světa, Kingo se krom svých nadlidských šermířských schopností stal také filmovou hvězdou!

Ajak (Salma Hayek) – Podobně jako Sersi, také Ajak měla pozitivní vliv na pokrok lidstva. Navíc je spirituální vůdkyní Eternals, jako jediná totiž dovede komunikovat s dávno ztracenými Celestiály.

Makkari (Lauren Ridloff) – Bleskový Makkari je tak trochu DCčkový Flash... kdyby měl Flash úchylku na filozofii, rozpravy o Platónovi (kterého osobně znal) a navíc byl hluchou černoškou. V komiksech je sice Makkari muž, ale pro filmovou verzi se Marvel rozhodl pohlaví prohodit.

Phastos (Brian Tyree Henry) – Taktéž Phastos bude trochu odlišným frajerem. Jednak jde o geniálního vynálezce, jehož jméno je narážkou na kováře Héfaista. A ve filmu se rovněž stane prvním prominentním LGBTQ hrdinou od Marvelu.

Sprite (Lia McHugh) – Velmi atypickou postavou bude Sprite – ačkoliv jde totiž o prastarého Eternala, má oproti ostatním dětskou tvářičku teprve třináctileté Liy McHugh. Protože v obsazení filmu prozatím chybí zástupci Deviants, spekuluje se, že Sprite sehraje roli buď záporačky, nebo přinejmenším antihrdinky.

Gilgameš (Don Lee) – Gilgameš je zřejmě nejsilnější Eternal vůbec, který je však spolu s válečnicí Thenou ve vyhnanství. Jinak jde ale doslova o polobožského reka, v historii byl totiž tento Gilgameš znám třeba také jako Herkules.

Druig (Barry Keoghan) – Rovněž na Druigovi je znát jistý rozkol mezi Eternals, když se tenhle samotář již dávno stáhl do ústraní, protože nesouhlasil s tím, jak zbytek nesmrtelných komunikuje se zbytkem lidstva.

Thena (Angelina Jolie) – Zlatou třešničkou na obsazení je nejspíše Angelina Jolie, která je spolu s Gilgamešem jako divoká bojovnice Thena ve vyhnanství.

Dane Whitman (Kit Harington) – Poslední postavou filmu není Eternal, ale pouhý člověk, který pomůže filmové události spustit. V komiksech je Dane Whitman krutopřísný lidský válečník Black Knight, který disponuje prokletím rodinného meče, je tak teoreticky možné, že bude nečekaným hlavním záporákem právě on.

Kdy se objeví?

Eternals dorazí do českých kin 4. listopadu 2021. Brzy tedy uvidíme, jak se nejčerstvější a po dlouhé době originální námět podaří překovat do celovečerní podoby!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný