7. července 2021 16:00

Nová Black Widow: Kdo je špiónka Yelena Belova a přidá se k Avengers?

Marvel v sólovce hrdinky Black Widow představuje i novou postavu Yeleny Belove. Co je tahle postava vlastně zač a uvidíme ji i v dalších filmech s Avengery?

Natasha Romanoff sice obětovala život ve filmu Avengers: Endgame, to ale neznamená, že postava jménem Black Widow u Marvelu končí. Slavný titul by totiž v budoucnu mohla převzít Yelena Belova. O koho jde a čím je tahle drsňačka zajímavá?

Kdo je Yelena Belova?

Druhá Black Widow, to je nejkratší a nejvýstižnější popis Yeleny Belové (počeštěně Jeleny Belovové), superagentky ze stejného programu, z něhož vzešla i milovaná Natasha s tváří Scarlett Johansson. V komiksu byly tyhle dvě původně sokyněmi, když jedna měla zabít druhou, postupně se však usmířily.

Yelena se stala členkou nejrůznějších organizací od S.H.I.E.L.D.u po HYDRU a autoři s ní mohli dělat v podstatě vše, co se neslušelo páchat na Natashe. Zatímco zrzavá agentka se tak postupně stala kladnější hrdinkou, Yelena zůstala daleko víc v šedivých vodách špionáže a nebála se ani opravdu hrozných věcí. V kreslených příbězích často sehrává roli pověstného černého koně, který může kladné hrdiny nečekaně bodnout mezi žebra.

Co umí?

Komiksová Yelena je, světě div se, obyčejný člověk. Jako taková je sice na vrcholu fyzické zdatnosti a disponuje i celou řadou špionážních serepetiček, ale jinak nemá nic, co by se dalo označit za „superschopnosti“. Podobně jako třeba u Lokiho je její nejnebezpečnější stránkou její nepředvídatelnost a vypočítavost.

To samozřejmě nemusí nutně znamenat, že Yelena zůstane člověkem navždy. Například ve světě komiksů ji HYDRA geneticky upravila do podoby Super-Adaptoida, bytosti, která může absorbovat schopnosti jiných hrdinů. Což je mimochodem dovednost, kterou v novém filmu Black Widow disponuje padouch Taskmaster, který je schopen pohybově napodobit kohokoliv od Hawkeye po Black Panthera.

Kdy se objeví?

Yelena se v hrané podobě poprvé objevuje v celovečeráku Black Widow, blíže nespecifikovanou roli však bude mít i v minisérii Hawkeye, která bude mít premiéru na podzim roku 2021. Clint Barton se svaly Jeremyho Rennera v ní bude předávat superhrdinskou pochodeň mladé lukostřelkyni Kate Bishop a zatím není jasné, jak přesně do toho promluví Yelena.

Herečka Florence Pugh navíc měla podepsat smlouvu na více filmů ze světa Marvelu. Vše tedy naznačuje, že se s Yelenou rozhodně neuvidíme pouze v Black Widow, ale že se do budoucna nějak objeví i po boku Avengers. Vzhledem k její komiksové minulosti je ale rovněž možné, že se časem přidá také k padouchům, respektive antihrdinům, kteří se začali formovat v seriálu The Falcon and the Winter Soldier (ano, řeč je hlavně o US Agentovi). Vzhledem k její komiksové minulosti by ostatně střídání stran nebylo překvapením.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný