28. ledna 2022 13:35

Místo Iron Mana teď bude ve filmech Ironheart. Kdo nahrazuje nejslavnějšího Avengera?

Marvel omlazuje svůj stěžejní tým Avengers a počítá do budoucna s novými hrdiny. Často i takovými, kteří doslova nahrazují své ikonické předchůdce. Dalším na řadě je Iron Man.

Ačkoli si Iron Mana většina komiksových čtenářů a diváků spojuje s Tonym Starkem, případně rovnou s tváří Roberta Downeyho Jr., Iron Man má i jinou tvář. Říká si Ironheart a jedná se o hrdinku mladou nejen na papíře, ale i v komiksové historii.

Kdo to je?

Iron Man bez testosteronu a také peněz. To je podstata superhrdinky Ironheart, která se v komiksech objevila jako nástupkyně Tonyho Starka a stejně jako on operuje ve futuristickém obleku, který si sama postavila. V jejím případě jde však spíše o kopii kvalitnějšího vzoru, oblek totiž odkoukala právě od Tonyho.

Občanské jméno Ironheart je Riri Williams a jde o další zbrusu novou afroamerickou superhrdinku pro dnešní svět. Na stránkách komiksu je stále ještě nováčkem, když se poprvé zjevila na papíře až v roce 2016 jako geniální a mladá inženýrka, která má za sebou tragickou minulost a před sebou velkou budoucnost.

Ririin otec sice zemřel, když byla ještě capart, jakožto chytré děvče se však dostala na MIT, kde postupně nakradla dost hi-tech udělátek, aby si sestavila svůj první oblek. Díky tomu si ji v komiksu všimne i samotný Tony Stark, který jí později dokonce začne pomáhat ve formě umělé inteligence. Jak asi tušíte, realita v budoucích filmech a seriálech MCU bude trochu jiná – ale ne zase o tolik.

Co umí?

Komiksová Riri je v mnohém podobná filmovému Spider-Manovi s Tomem Hollandem v hlavní roli. Má talent, odvahu i technologickou podporu Tonyho vynálezů. Zároveň jde ale o mladou, divokou krev, která občas neví zcela přesně, co a jak chce se svým pokročilým oblekem dělat. Komu tedy vyhovoval nový Spider-Man, může se dost možná těšit na něco podobného v ženském a afroamerickém balení, které samozřejmě bude cílit i na silnou komunitu v USA.

Oblek Ironheart se od toho, kterým disponuje Tony, skutečně moc neliší. Operuje tedy s energetickými výboji, schopností letu a samozřejmě i vyšší odolností díky nejmodernějšímu brnění. Dá se očekávat, že v hrané podobě budou figurovat i nanoboti, kteří se stali nedílnou součástí Tonyho obleků.

Kdy se objeví?

O Ironheart samozřejmě nemluvíme jen tak pro nic za nic. Ačkoli má totiž Riri za sebou jen pár let komiksové existence, již nyní se ví, že dostane svůj vlastní televizní seriál, který bude součástí dokonale propojeného Marvel Cinematic Universe. Aktuálně se očekává, že by se nová hrdinka měla objevit v seriálu Ironheart buď koncem roku 2022, případně počátkem roku 2023. Debutovat nicméně bude ve dvojce Black Panthera, která půjde do kin v listopadu 2022.

Tvář afroamerické hrdince propůjčí nadějná Dominique Thorne, pro kterou bude seriál dosud největším projektem kariéry. Držíme jí palce, aby dokázala Tonyho Starka plně zastoupit. Vyplnit prostor po Robertu Downey Jr. totiž nebude snadné především v očích konzervativních fanoušků.

Downey by se v seriálové Ironheart mimochodem objevit jako zmíněná umělá inteligence. Nebylo by vlastně docela zajímavé, kdyby byl Tony Ririiným vlastním Jarvisem?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný