19. března 2021 17:00

Šéf Marvelu okomentoval možný návrat Chrise Evanse do role Kapitána Ameriky

Od ledna se šíří spekulace, že představitel hrdinského Kapitána Ameriky jedná s Marvelem o nové smlouvě.

Od ledna jsou fanoušci marvelovek jako na trní. Obvykle důvěryhodný web Deadline totiž zveřejnil zprávu o tom, že představitel Kapitána Ameriky, Chris Evans, jedná s Marvelem o obnovení své smlouvy a návratu chrabrého Stevea Rogerse do aktivní superhrdinské služby. Již tehdejší zpráva chladila očekávání fanoušků informací, že by se nová smlouva neměla týkat hlavní role, ale spíše vedlejšího přihrávání – obdobně jako u Roberta Downey Jr. v trháku Spider-Man: Homecoming. A nyní fanoušky polil studenou sprchou i hlavní strůjce marvelovského filmového vesmíru Kevin Feige.

„Málokdy v poslední době odpovídám ne, protože nikdy nevíte, co se stane. Ale tenhle drb zavrhl už sám dotyčný (Evans),“ odpověděl Feige na dotaz magazínu Entertainment Weekly, zda se opravdu chystá velký návrat Kapitána Ameriky. Specificky při tom zmiňuje Evansův tweet, který zněl: „Pro mě je to novinka.“

Obdobně na spekulace o Evansově comebacku reagovali i jeho herečtí kolegové Anthony Mackie a Sebastian Stan, kteří v novém seriálu The Falcon and the Winter Soldier přebírají po Kapitánu Amerikovi ikonický štít s hvězdou a pruhy. Mackie si z celého drbu udělal legraci, když utrousil, že i jeho prodejce návnad na ryby ví o plánech Marvelu víc než on. Stan pro změnu dodal, že je dnes přece možné všechno, takže... nejde nic vyloučit.

A v tom je zakopaný pes. I kdyby měl Chris Evans s Marvelem jakákoli jednání, dokud nebude ruka v rukávě a podpis na smlouvě, oficiálně se od nikoho nic nedozvíme. Snad se však Steve Rogers ještě v budoucnu nějak vrátí. Komiksy totiž odjakživa stojí na tom, že slavné postavy mizí, jen aby se (s výjimkou strýčka Bena) vždy triumfálně vrátily zpět. Snad to tedy u filmů bude v rámci smysluplných možností podobné.

Karel Ryška

šéfeditor FTV Prima, COOL & ZOOM

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný