21. srpna 2018 19:06

Kam se vlastně poděl Brendan Fraser, sympaťák z Mumie a Krále džungle?

Někdejší filmvá hvězda pomalu chytá druhý dech...

V sobotu ve 22.05 začíná na Prima COOL drama Útěk na svobodu s Brendanem Fraserem, slavným hrdinou z filmové Mumie. Fraser si tu střihne roli otce, který musí utéct z vězení, aby ochránil svoje děti. Ty totiž viděly vraždu a jdou jim po krku její pachatelé - kriminálníci Tommy (Dominic Purcell z Útěku z vězení) a Kenny (Ethan Suplee z Jmenuju se Earl).

Největším hvězdou bijáku přitom nejsou vrahouni ve vedlejších rolích, ale právě Brandon Fraser sám! Kampak se vlastně poděl tenhle sympaťák, který na přelomu tisíciletí díky prvním dvěma dílům Mumie působil skoro jako nový Harrison Ford? Odpověď na tuto otázku není zrovna krátká...

Když v Hollywoodu někdo přestane hrát, má obvykle na triku nějaký skandál, propadák anebo obojí. Brendan Fraser se vyhnul tomu prvnímu a z toho druhého se sekl v kariéře jenom s komickým Opoparchantem – i po něm se však účastnil filmů jako Crash. Jenom seknutím se ve výběru rolí tedy situaci vysvětlit nelze.

Namísto toho Fraser dle svých starších slov opustil svět velkého filmu primárně ze zdravotních problémů. V uplynulé dekádě prodělal celou řadu zákroků včetně laminektomie, několika bederních operací, částečné náhrady kolena a korekce hlasivek. Kdyby se Fraser proslavil jako charakterní herec, kterému nějaké to kilo v důsledku série rekonvalescencí neuškodí, nebyl by to takový problém. Pro herce akčních rolí, který byl vyrýsovaný jako antická socha, to však mělo fatální následky.

K tomu navíc Fraser těžce nesl i smrt svojí matky, na kterou došlo pár let nazpět. Vzápětí se mu do kalendáře přidal nejen rozvod, ale i trio vlastních dětí. Nejstarší z nich, Griffin, je přitom autista, takže vyžaduje mnohem více pozornosti.

Loni se pak Fraser nechal slyšet v tom smyslu, že se stal i obětí sexuálního obtěžování. Na vrcholu kariéry jej měl osahávat významný hollywoodský pohlavár Philip Berk, a když se proti tomu Fraser ohradil, přestal mu s nabídkami na výraznější role "zvonit telefon". Berkovi zástupci obvinění odmítli a na soudní řešení nedošlo, pochybnosti však, jak to v těchto případech chodí, zůstávají.

Přesto možná není všem dnům konec. V Mumii bylo Fraserovi pouhých 30 let, ale i v nynějších 49 letech stále existuje šance na comeback. Spíše než ve filmové sféře se Fraserovi nicméně poslední roky daří ve sféře televizní. Vedle epizodních rolí v dramatu Aféra a thrilleru Condor hraje zejména jednu z hlavních rolí v kriminálně-boháčském seriálu Trust, který režíroval Danny Boyle (Trainspotting). Na televizní frontě tak Fraser chytá druhý dech a nezbývá než doufat, že se časem vrátí i do kin!

Útěk na svobodu začíná na Prima COOL v sobotu ve 22.05.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný