13. února 2016 16:52

Kam se hrabe McLovin: 5 největších loserů z teenagerských komedií

Mládí fuč, do důchodu daleko!

Snad každý se ve věku od 13 do 20 cítí jako nekňuba, Nick Twisp (Michael Cera) z úterního Mládí v hajzlu je však pro svůj vkus i chování daleko utlačovanější, než byl kdokoliv z nás! Nickie však dovede bizarními gagy a nápady svůj osud změnit, a právě proto zasluhuje pozornost! Jakýkoliv loser je v prostředí komedie ostatně zaručený recept na notně netradiční podívanou. Nevěříte? Mrkejte na pětici dalších z nich!

Josh Parker (Road Trip)

Většina nýmandů z náctiletých komedií jsou loseři, ale Joshovi Parkerovi z Road Tripu se přesto podařilo nad většinou z nich vyčuhovat! Důvod? John *omylem* své přítelkyni odeslal kazetu, na níž je názorně zachycen důkaz jeho nevěry. Něco takového chce talent! Namísto chlapácké omluvy se pak navíc rozhodne předehnat doručení delikátní zásilky, nemá však finance na nic jiného, než přemluvit své kamarády do svérázného roadtripu. Inu, Joshi, máme pro tebe první darované “L”!

Max Fischer (Jak jsem balil učitelku)

Filmy Wese Andersona byly vždycky plné bizarních pobudů, ale většinu z nich nebylo jednoduše možné označit za "teenagerskou komedii". I když to nejde ani u Jak jsem balil učitelku, příběh o rebelantském výrostkovi Maxovi, který se snaží o srdce nádherné úči, se co do námětu Prcičkám blíží nemálo. Krom své zamilovanosti je Max pozoruhodný už tím, že ač je prezident řady spolků nebo studentských novin, sám o sobě je zároveň nejhorší student celé školy...

Mark Renton (Trainspotting)

Jsou loserští prezidenti spolků, a pak jsou loseři, kteří do sebe horem i dolem pumpujou heroin. Mark Renton z Trainspottingu patří do té druhé sorty. Ani kultovní Trainspotting není úplně klasickou teenagerovinou, i jemu je však vlastní dějová linka spočívající ve snaze “zasunout” nebo občasný fekální humor. Mark je navíc pozoruhodný nejen pro svou těžkou závislost, ale snahu se z ní čas od času dostat. Ať to stojí sebevíc mrňat lezoucích po stropě!

Juno MacGuff (Juno)

Když už je řeč o dětech, své si s nimi vytrpěla i Juno z další svérázné komedie. Jako náctiletá studentka poněkud podcenila antikoncepci, co ale taky čekat, když se spustila zrovna s Michaelem Cerou. 96 minut následného špinavého, tragikomického humoru na strasti a slasti středoškolačky nosící dítě připomíná spíše filmy Miloše Formana než americké filmové střední školy. Právě v tom se však ukrývá Junino nemalé kouzlo!

Seth a Evan (Superbad)

Nakonec se ale vrátíme zpátky do tradičnějších vod žánru. V Superbad totiž na jednu stranu stále nalezneme spoustu loserů, především Setha s tváří Jonaha Hilla a Evana (opět Michael Cera!), jejich dobrodružství ale na druhou stranu působí notně podobně právě osazenstvu Prciček. Dvojice se během jedné divoké noci na konci střední školy rozhodne zažít něco nezapomenutelného – díky jejich vzájemné nešikovnosti to však bude na duchu i na těle bolet víc, než by zpočátku očekávali.

Mládí v hajzlu se vám připomene už v úterý ve 22.50 na Prima COOL.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný