24. března 2016 14:56

Kam se hrabe Kick-Ass: 4 superhrdinové, kteří jsou úplně k ničemu

Kick-Ass - upoutávka

Supernešikové zasahují (mimo cíl)!

Éra superhrdinů začala kousky, na které normální smrtelníci nikdy neměli. Superman dokázal létat, Batman zase chytat padouchy pořádně za límec. Od prvopočátku superhrdinů ale uběhlo hodně vody a mnozí dnešní borci jsou tak spíše parodiemi někdejších slavných dob. Mezi ně patří i Kick-Ass, který se vám připomene v sobotu večer na Prima COOL. Vedle jeho superneschopností však postavíme i několik dalších žen a mužů z hodně měkké oceli.

Dazzler

Stránky komiksu jsou plné prapodivných superhrdinů se schopnostmi asi tak užitečnými jako je tupý kapesní nožík nebo bouchačka bez munice. Hrdinka Dazzler však přesto překonává většinu svých kolegů. Její schopností je totiž mocná síla disko - Dazzler, debutující v komiksových sešitech v roce 1980, totiž umí přeměnit zvukové vlny do laserové show nebo dokonce autonomní diskokoule!

Navíc se obléká jako to nejlepší/nejhorší (nehodící se vašemu vkusu skrtněte) z éry ABBA. Ačkoliv se nedočkala filmové verze, v 80. letech byl v jednání její vlastní snímek, kde ji měla hrát nesmrtelná královna hudby Cher!

Cypher

Nikoliv nadarmo však povážlivě často vyhrává titul nejdivnějšího komiksového hrdiny spíše x-menovský mutant Cypher. Jeho slovutnou superschopností je totiž ultimativní rozpoznání jakéhokoliv neznámého jazyka.

Tenhle superlingvista by jistě mohl být notně užitečný ve Star Treku nebo Hvězdné bráně. A stejně tak by jeho superschopnost (narozdíl od laserového zraku nebo létání) zřejmě ocenila většina z nás. Ve světě komiksových zápletek je však naprosto, ale naprosto zbytečný.

Storm

I ve světě filmových adaptací komiksu je ale zaděláno na solidní paletu jalových gerojů. Dost možná nejvíce nadbytečnou je Storm, a to prosím pěkně navzdory krásné fazóně Halle Berry, která postavu ztvárňujě (a jak!) ve filmových X-Menech.

Její abilita v podobě metání blesků nebo ovlivňování počasí totiž přijde ke slovu jenom ve velmi omezené paletě situací - například když je poblíž železný stožár, když naši hrdinové potřebují trochu krytí mlhou, anebo není-li zrovna nebe bez mráčků. I bleskoidní Thor má k dispozici alespoň kladivo Mjolnir, Storm však mimo bouřková kouzla může na oponenty leda tak zkoušet pantomimu. Byť by Storm asi udělala skvělou kariéru v zemědělství, do bitvy bychom šli raději s Wolverinem.

Mr. Fantastic

Utahovat si z postav (kterékoliv verze) Fantastické čtyřky je skoro příliš snadné, Mr. Fantastic k tomu přesto nemálo vybízí. Jeho hlavní schopností je totiž… možnost flexibilně se natáhnout dle libosti. To by sice bylo náležitě užitečné v pornografii, v reálu však jde dost možná o tu nejzbytečnější superschopnost pod sluncem! Abychom mu nekřivdili, Mr. Fantastic má rovněž velkou inteligenci - ale jenom na stránkách komiksu.

Zatímco jeho inteligenční kolega Iron Man totiž řeší prakticky hlavně nečekané dopady tvorby svých vynálezů, pan Úžasný se namísto toho ve filmech pyšní toliko prodlužováním údů a své rozumy si nechává pro sebe. Namísto toho, aby třeba například vynalezl lék na rakovinu. Jeho bryskní inteligence je ve filmovém světě trestuhodně nevyužívaná a namísto toho musejí zápletky horko těžko hledat důvody, proč je zrovna potřeba sáhnout pro něco fakticky vzdáleného. Kdo ale zná Toomse z Akt X, te dobře ví, jak tohle musí nutně skončit…

Kick-Ass se vám na COOLu předvede již v sobotu večer ve 22.10!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný