8. října 2021 14:45

Joker 2: Joaquin Phoenix prozradil, jak to vypadá s pokračováním komiksového hitu

Ani víc než dva roky po premiéře veleúspěšného Jokera stále není jasné, jestli se dočkáme pokračování. Vnesl do této situace trochu světla hvězdný Joaquin Phoenix?

Spekulace o možném pokračování Jokera se objevily nedlouho poté, co snímek z roku 2019 zaznamenal nečekaně velký úspěch v kinech. Představitel titulní role Joaquin Phoenix si spolupráci s režisérem Toddem Phillipsem pochvaloval a dalšímu příběhu o Jokerovi by se nebránil – což je celkem pochopitelné vzhledem k tomu, že za znepokojivě přesvědčivé ztvárnění této úlohy dostal svého prvního Oscara. Jaká je však aktuální situace kolem možného pokračování?

Po prvotním nadšení spekulace kolem druhého Jokera utichly. Občas prosvitla informace, že by další snímek mohl vzniknout, avšak nebyla potvrzena nikým, kdo by měl ve vzniku snímku zásadní slovo. Nedávno se však o pokračování opět začalo mluvit, a tak se reportéři webu The Playlist ptali samotného Phoenixe. Z jejich zjištění se však zdá, že slavný herec o ničem neví, natáčení (či jeho seriózní přípravy) tak zřejmě nejsou v dohledu.

„Existují věci, které bychom spolu (s režisérem Phillipsem, pozn. red.) mohli udělat a dál prozkoumat. Ale jestli to opravdu uděláme? To nevím,mlžil Phoenix ohledně pokračování snímku, v němž původně vůbec nechtěl hrát. V minulosti totiž odmítal role v komiksových filmech, jelikož se podle něj až příliš zaměřovaly na atraktivní prostředí a nikoli na samotné postavy a jejich vývoj. Pod maskou Jokera se však Phoenixovi otevřel prostor právě k tomuto serióznějšímu uchopení postavy, po kterém celou dobu toužil.

V květnu 2021 se objevily zprávy, že studio Warner Bros. najalo Phillipse k napsání scénáře pro druhého Jokera. Optimismus je zatím předčasný, fanoušky ale může potěšit zjevný fakt, že ani autor prvního (a zřejmě i druhého) snímku, ani hlavní herecká hvězda nechtějí pokračování uspěchat a natočit jej za každou cenu. Koneckonců Joker byl od začátku plánován jako samostatný film, nikoliv jako základní stavební kámen další komiksové značky, a sám Phoenix nikdy žádné pokračování svého snímku nenatočil. Věřme, že se zmiňovaná opatrnost projeví i na kvalitě případného pokračování.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný