14. června 2022 10:45

V Jokerovi 2 bude Harley Quinn. Zahraje si ji slavná držitelka Oscara, Margot Robbie má smůlu

Film by navíc měla čekat dost šílená změna žánru. Jenže... je pro Jokera něco příliš šílené?

Je to oficiální: V Jokerovi 2 se objeví Harley Quinn! Vzhledem k tomu, že film nepatří do propojeného vesmíru filmů od DC, si ji však nezahraje Margot Robbie, nýbrž Stefani Joanne Angelina Germanotta. Ano... jedná se o zpěvačku, již určitě znáte pod jménem Lady Gaga.

Držitelka Oscara za ústřední píseň k filmu Zrodila se hvězda už má na kontě i jednu hereckou nominaci – za ten samý projekt. Velké role měla ještě například v seriálu American Horror Story nebo ve filmu Klan Gucci. V Jokerovi má pomoci také svým zvučným hlasem, proslýchá se totiž, že by měl druhý díl změnit žánr a být muzikálem. Zní to šíleně, ale k Jokerovi by fantazijní hudební čísla mohla sedět skvěle.

Režisér a spoluscenárista filmu Todd Phillips (Joker, Starsky & Hutch, Týpci a zbraně) zveřejnil pracovní podtitul Jokera 2, který zní Folie à deux. Jde o odborný medicínský termín, který označuje sdílenou psychózu dvojice (někdy i více) lidí. Už z něj se dalo odvodit, že Joker dostane družku, kterou je v komiksech právě podobně psychotická Harley Quinn.

Otázkou zůstává, jakou podobu vztahu Jokera a Harley Quinn si tvůrci vyberou. V komiksech je totiž více variant, všechny jsou však značně toxické, prodchnuté různými způsoby manipulace a postavené na zvrácených představách o tom, co je láska a partnerství.

První Joker natočený v retro stylu sociálních dramat sedmdesátých let se stal nečekaným hitem a přes svůj skromný rozpočet 50 milionů dolarů v kinech posbíral přes miliardu. Získal taky 11 nominací na Oscara, z nichž proměnil dvě – tu za nejlepší hudbu pro islandskou skladatelku Hildur Guðnadóttir a tu pro Joaquina Phoenixe za nejlepší mužský herecký výkon v hlavní roli.

Co říkáte na novou Harley Quinn a změnu žánru?

Zdroj: The Hollywood Reporter

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný