28. března 2023 17:01

Minuli jste potitulkovou scénu Johna Wicka 4? Tady ji máte i s vysvětlením, co se bude dít dál

Potitulková scéna čtvrtého Johna Wicka je příslibem velkých věcí. Mnohé z nich už naznačili tvůrci i herci.

NÁSLEDUJÍ SPOILERY Z KONCE JOHNA WICKA 4

Akční série John Wick se původně měla rozprostřít na pět dílů, přičemž čtyřka a pětka se měly natáčet dohromady. Nakonec však tvůrci tuto myšlenku opustili a vše uzavřeli už ve finále aktuální čtvrté kapitoly. Jenže jak už to tak bývá, ne zas tak úplně...

Po odběhnutí závěrečných titulků totiž vidíme scénu, v níž závazků zbavený Caine (Donnie Yen) konečně kráčí s květinami vstříc své dceři, pouliční houslistce. Do cesty se mu však postaví Akira (Rina Sawayama) a v ruce drží čepel, jíž chce pomstít smrt svého otce Šimaza (Hirojuki Sanada), šéfa hotelu Continental v Ósace, kterého před ní Caine zabil.

Je jasné, že tvůrci lákají na konflikt obou charismatických postav, jen dosud nebylo potvrzeno, v jaké podobě bychom se ho mohli dočkat. Donnie Yen už však magazínu Variety řekl: „Rád bych udělal spin-off zaměřený na Caina.“ Na doplňující dotaz, jak moc je něco takového reálné, pak odpověděl tajemně: „V Hollywoodu se stále vedou jednání.“ Problémem přitom může bát hlavně Yenův nabitý kalendář, jelikož se věnuje taky své produkční společnosti Super Bullet Pictures, kterou založil s manželkou Cissy Wang.

Vyloučený však není ani pátý John Wick, přestože by se mohlo na první pohled zdát, že hlavní hrdina už dobojoval. Čtvrtý díl si v kinech vede skvěle, takže motivace studiu Lionsgate rozhodně nechybí. Producentka série Erica Lee řekla magazínu Collider: „Ve vývoji je další dosud neoznámený film, který představíme do dvou měsíců. Pak doufám, že bude i Ballerina 2 a John Wick 5.“ Ten však není aktuálně na pořadu dne, což potvrdil i jeho tvůrce a režisér Chad Stahelski: „Já a Keanu to máme tak, že momentálně je pro nás Wick hotový. Necháme ho odpočinout.“

Naopak velice blízko jsou dva právě dokončované spin-offy. Prvním bude už letos na podzim prequelový seriál ze sedmdesátých let The Continental, vyprávějící o dávných osudech nechvalně proslulé sítě hotelů, v němž uvidíme známé postavy Charona (Lance Reddick) a Winstona (Ian McShane). Jejich mladších já se ujmou herci Ayomide Adegun a Colin Woodel.

Seriál bude příběhově propojený s filmovým spin-offem Ballerina, odehrávajícím se mezi třetím a čtvrtým Wickem, který se v něm taky objeví (vedle Charona nebo Winstona). Hlavní postavou bude mladá nájemná zabijačka v podání Any de Armas (Na nože, Blade Runner 2049, Blondýnka). Režisér Len Wiseman (Smrtonosná past 4.0, Underworld) film natáčel v Praze, ale také v Semilech, Kouřimi, Štramberku či na zámku Kačina. S premiérou se počítá na první polovinu roku 2024.

Zdroj: AV Club

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný