27. února 2019 10:51

4 filmy, ve kterých má Jean-Claude Van Damme dvojroli

Jeden na všední dny, druhý na víkend.

Temná detektivní sci-fi Replikant začíná na Prima COOL už ve čtvrtek ve 22.20. Michael Rooker (Živí mrtví) se tu představí jako polda, který se snaží dopadnout šíleného zabijáka – a nenapadne ho proto nic lepšího, než si vrahouna naklonovat. Jean-Claude Van Damme si tak může opět střihnout svou oblíbenou dvojroli. Proč opět? Není to zdaleka poprvé, co se něčeho podobného odvážil. Vlastně je “skoro” problém najít filmy, v nichž Van Damme dvojroli nehraje!

04) Dvojitý zásah

První dvojrole se Jean-Claude Van Damme ujal v roce 1991! V Dvojitém zásahu si střihl roli bratrů (dvojčat, neasi) rozdělených po narození vlivem útoku hongkongských mafiánů. Trvá to čtvrtstoletí, než se dají znovu dohromady, aby pomstili smrt rodičů – a mezitím samozřejmě každý vyrostl do protichůdného charakteru i účesu. Jeden je naivní boháč, druhý cynický drsňák. Dvojitý zásah stojí za pozornost už jen kvůli tomuhle nápadu na dvojroli, a tak si JCVD řekl, že to co nevidět zkusí zas.

03) Maximální riziko

Pět let nato v Maximálním riziku ale nakonec nehrál úplně stejnou polohu jako v Dvojitém zásahu. Jako francouzský polda Alain se tu totiž hodný JCVD dozví, že je extrémně podobný šílenému ruskému mafiánovi Michailovi. Způsob, jak ho dostat před spravedlnost, ale byl opět plný JCVD ve dvou diametrálně odlišných polohách – a producentům navíc ušetřil i peníze pro záporáka. Jedna věc se přesto nemění – Jean-Claude tu totiž opět hraje bratry, jelikož se záhy ukáže, že také tentokrát byli jeho dva hrdinové rozděleni hned po narození.

02) Poslání

Do třetice všeho dobrého vstoupil JCVD do stejné řeky v roce 2001 v Poslání. Tentokrát je dvojrole oddělena časem, nikoliv morálkou. Jean-Claude si nejprve v úvodní scéně ze středověku střihne rytíře Le Vaillanta, který se rozhodne založit si nové náboženství a je zabit, aby se následně story přesunula do moderní doby (pokud tedy rok 2001 můžeme nazvat "moderním"). Ve druhé linii, kde se řeší La Vaillantův odkaz, si pak JCVD střihl podstatně přízemnější roličku zlodějíčka Rudyho Cafmeyera.

01) Replikant

Konec dobrý, všechno dobré – ve stejném roce jako Poslání se totiž JCVD objevil i ve sci-fi Replikant. Tentokrát si opět střihl postavy na opačné straně barikády, to celé však s nečekaným zvratem. Hlavní postavou filmu totiž není nikdo s Jean-Claudeovou tváří! Namísto toho tu první housle hraje detektiv s obličejem Michaela Rookera. Ten vyšetřuje vraždy páchaném maniakem, jehož konečně hraje JCVD, a protože se mu pátrání nedaří, naklonuje si vrahouna jako titulního replikanta, jehož rovněž hraje JCVD. Po všech předešlých bijácích tak Replikant nabídl maximum psychopatů za minimální honorář!

Replikant začíná na Prima COOL ve čtvrtek ve 22.20.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný