12. července 2017 15:34

Je Válka o planetu opic nejlepším dílem série? Tady máte první reakce českých diváků!

Caesar je zpátky! Jak to dopadne s jeho opičími kamarády?

Nedávno jsme na COOLu dávali Zrození planety opic a Úsvit planety opic. Jak možná víte, tyhle dva filmy patří do trilogie, jejíž zakončení se jmenuje Válka o planetu opic a již příští týden bude v českých kinech. Že si rádi počkáte na televizní premiéru? OK, to vás rozhodně šlechtí. Pokud ale chcete třetí film s Caesarem vidět už nyní (a na velkém plátně), možná vás bude zajímat, jak se vlastně povedl...

Karel Ryška /Prima COOL

Měl to být nejlepší a nejvelkolepější díl trilogie, za sebe ale musím říct, že mi přišel jako nejhorší. Rozhodně ne o moc a určitě je to tím, že jsou minulé dva filmy tak super (oběma bych dal 8/10). Válka o planetu opic je ale příliš rozvláčná a chybí jí nějaká šokující překvapení, která by hlavně ve finále vyrobila pořádné napětí. Celý film je bohužel až příliš "poklidným" sledem veskrze očekávaných událostí. Na druhou stranu se ale samozřejmě nemáte čeho bát - i bez téhle nadstavby se jedná o skvělou a myšlenkově hutnou podívanou, která má několik velmi dojemných scén a chlubí se parádními trikovými opičáky (nikdy vás nenapadne, že neexistují!). Asi jsem měl po minulých dílech nereálná očekávání. Pokud se tedy budete těšit rozumněji, pořád můžete být nadšení!

Hodnocení: 7/10

Mojmír Sedláček / Prima ZOOM

Po pravidelném tříletém intervalu jsme se dočkali završení nové ságy o Planetě opic. Po Zrození a Úsvitu přichází Válka, která však všechny milovníky monstrózních bitev překvapí extrémně klidnou první hodinou, v níž se hlavně mluví a my pronikáme do myšlení a motivací ústředních postav. Taková tvůrčí odvaha se v poslední době příliš nevidí, neboť současné velkofilmy si kladou za cíl nenechat diváka od začátku do konce vydechnout. Ve chvíli, kdy si začnete říkat, že by se už něco mohlo začít dít, se film přesune od komorního morálního dramatu k vězeňskému thrilleru, jemuž vévodí ďábelský Woody Harrelson. Tenhle plešatý drsňák to má pořád v sobě a pro sympatického Caesara představuje ten správný protipól. Velkolepé finále se odehraje trochu jinak, než by člověk čekal, což je v kontextu téhle série velmi příjemné a dává jí větší hloubku. Až si skoro budete říkat, že takhle by se to vlastně klidně mohlo stát… Digitální opice mimochodem vypadají realističtěji než kdy dřív a věčný čekatel na Oscara Andy Serkis vdechuje hlavní postavě život náramným způsobem. 143 minut stopáže je trochu přestřelených, a to především ve zmiňované první polovině, ovšem takhle chytrý a zároveň neprvoplánově zábavný blockbuster nevidíme každý den. Takže oprašte předchozí díly a s klidem vyrazte do kina za velmi příjemným zážitkem.

Hodnocení: 7/10

Vyrazíte na Válku o planetu opic do kina, nebo vám nic neříká? Dejte vědět v komentářích!

Karel Ryška

šéfeditor FTV Prima, COOL & ZOOM

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný