24. října 2017 15:05

Je třetí Thor nejzábavnější marvelovka? Tady se dozvíte, jak se povedl!

Trilogie s asgardským kralevicem jde do finále.

Už tenhle čtvrtek se v kinech dočkáme třetího Thora, nad kterým američtí kritici nepokrytě jásali. Dokonce se psalo o nejzábavnější marvelovce vůbec, takže vás určitě bude zajímat, co je na tom pravdy...

Jiří Pavlovský / Crew.cz

Nejen nejlepší z Thorů, ale asi i nejkomediálnější marvelovka vůbec. Je to crazy komedie doplněná několika akčními scénami. Říkal jsem si, jak Taika Waititi, režisér komedie Co děláme v temnotách, zvládne velkolepou akční podívanou. Jednoduše - že se na ní vykašle a natočí "Co děláme v temnotách 2: Superhrdinská verze". Jen do toho občas vrazil nějakou akci a efekty, aby nebyli fanoušci Thora smutní. V podstatě v souboji komedie vs. akce vítězí komedie 3:1. Strašně příjemný biják, který mi duchem připomněl nejen Strážce Galaxie, ale svou pohodovostí třeba i seriál Galavant (jen to není muzikál). Navíc se tu objeví spousta nových super postav (některé znáte i z filmu... a jednu si namluvil sám režisér) a Jeff Goldblum má zase jednou parádní roli. A pro holky je tam zase celou dobu Hiddleston (a Thor si pořídí lepší účes), takže nikdo nemá důvod si stěžovat.

Hodnocení: 8/10

Petr Cífka / Prima COOL

Žádnej velkej šlágr to není. Série s Thorem je asi úplně nejslabší z těch, kde jedou hrdinové sólo, protože jde o nedomrlé rodinné fantasy bez pořádných koulí i epické akce. Tady na koule náběh byl: stylizace do osmdesátkové videoherní tradice je perfektně udělaná a v příběhu se hraje o velké věci - umírají světy, planety, hrdinové i iluze comicsových gerojů. Před rozmáchlou hrdinskou story ale dostává nakonec přednost průběžné vtipkování a nekončící uvolněná konverzace, která má pár humorných momentů, ale celovečerák za 200 milionů dolarů to neutáhne.

Postav je tu jak v Bibli, ale ty důležité, třeba hodně slibná záporačka Cate Blanchett, mají málo prostoru a jejich zlomové scény jsou vyloženě odbyté (viz třeba smrt jedné z nich a první setkání s padouškou kdesi na hnusné norské louce). Výsledkem je tak další průměrnost s Thorem, která potěší hlavně mladší diváky a maminky, co se nechtějí v kině moc rozrušit, a když už, tak leda při pohledu na bicepsy Chrise Hemswortha.

Hodnocení: 6/10

Vyrazíte na třetího Thora do kina, nebo vás nezajímá? Dejte vědět v komentářích.

Karel Ryška

šéfeditor FTV Prima, COOL & ZOOM

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný