16. srpna 2019 13:50

6 nejlepších rolí Jasona Momoy: Od Aquamana k Rononovi z Hvězdné brány

Je Jason Momoa opravdu herec jedné postavy, nebo toho zvládá víc?

V sobotu ve 22.50 budeme na COOLu servíovat krvavé béčko Doupě vlků. I když je hlavní postavou tohoto bijáku o válce vlkodlačích gangů jistý "werewolfovský" cucák s tváří Lucase Tilla, první housle tu hraje záporák s tváří Jasona Momoy. Dnes známý jako Aquaman, Momoa je matadorem cool postav, které však… tak nějak vždy mají jeho vlastní chování. Připomeňte si, proč je to pravda, na výběru jeho top hrdinů!

06) Jason

Říká se, že Jason Momoa vlastně nehraje filmové postavy, ale různé variace sebe samotného. Jestli to je pravda, sami nevíme, teorii jde však hodně na ruku Jasonova první role v obskurní Pobřežní hlídce: Havajské noci, kde hrál... plavčíka jménem Jason! Od té doby zjevně uplynulo hodně vody (a nejen té pobřežní), tenhle prazvláštní počátek však zmínit musíme. Už jen kvůli tomu, že se vlivem něj fanoušci Hvězdné brány děsily výskytu jakéhosi "Jasona z Pobřežní hlídky" v jejich oblíbeném seriálu.

05) Connor

Teorii nicméně nahrává i Connor z Doupěte vlků. Také tentokrát si Jason střihl typického maskulinního frajera, který se vlastně chová velmi podobně jako jindy (ačkoliv tentokrát zrovna existuje v béčkovém hororu). Jeho výskyt je ovšem rozhodně vodou na mlýn kvalitě Doupěte vlků. Jason patří mezi to nejlepší, co tenhle film nabízí, a ilustruje, v čem tkví jeho kvality – schopnost automaticky zlepšit filmový zážitek čistou silou charismatu!

04) Barbar Conan

Z dražších Jasonových filmů je Barbar Conan tím, který je nejvíc zapomenutý. Drsnější a modernější vyvedení příběhu, který proslavil Arnolda Schwarzeneggera (byť knižní předlohy jsou ještě o půlstoletí starší), ale i v tomto případě podtrhuje Jasonovy kvality. Jen se nad tím zamyslete – hrát ve filmu, který "udělal Arnolda", je kariérní sebevražda. Tím spíš pro někoho, kdo začínal na Pobřežní hlídce! Ani Conan však Jasonovi vaz nezlomil, ba naopak, otevřel mu cestu dále.

03) Aquaman

Ať už si o filmovém světě DC myslíte cokoliv, nelze mu upřít, že chce servírovat filmy s rozpočtem menších zemí. Aquaman je po boku Muže z oceli a Wonder Woman tím lepším, co nám propojené DC bijáky nabídly – a jde o dost možná nejvýraznější zářez na filmové pažbě Jasona Momoy. Jasně, jde také o nebetyčnou koninu. Přesto je famózní sledovat, jak daleko ten náš kluk fousatá ve filmovém světě došel!

02) Khal Drogo

A nejenom ostatně ve filmovém. V první řadě Hry o trůny, kde se člověk ještě neorientoval v tom, kolik těch zlých blonďatých postav tu je a kolik dětí Boromir vlastně má, byl Khal Drogo jasně vymezeným světlem naděje, které dovedlo na svých mocných bedrech nést nemlich každou svoji scénu. Skutečnost, že si v seriálu, kde hrálo asi 8 a půl milionu různých postav, pamatujeme po sezonním výskytu tu jeho, o Khalově výkonu svědčí nejlépe!

01) Ronon Dex

Kdybychom však měli najít jediný okamžik, kdy Jason vdech život svému filmovému já (které jsme sledovali v tolika zmíněných bijácích), pak to bylo ve spin-offu seriálové Hvězdné brány s podtitulem Atlantida. Od 2. řady se tu Ronon Dex jako mimozemský lovec/útěkář přidal po bok hlavních hrdinů, a obohatil tak složení archetypů hlavních postav. Hrdinové Atlantis byli povětšinou variacemi hrdinů z SG-1. Dokonce i Teyla byla takový Teal'c s větším hrudníkem. Ronon to všechno ale narušil! Nebyl vznešený jako Teal'c nebo Teyla, byl drzý, sebevědomý a charismatický. Byl to zkrátka Jason Momoa ve svém hereckém živlu!

Doupě vlků začíná na Prima COOL již v sobotu ve 22.50.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný