12. dubna 2022 10:45

O čem bude nejdražší český film? Jan Žižka má datum premiéry a režisér odhalil, jestli uvidíme husitské války

Čtyři roky od poslední klapky konečně dorazí do kin film Jan Žižka, v němž uvidíme zrod slavného husitského vojevůdce.

Po dlouhých pandemických odkladech má nejdražší český film všech dob od režiséra Petra Jákla konečně datum premiéry. Jan Žižka vtrhne do českých kin 8. září 2022 a jeho mezinárodní ambice vyjadřují také zahraniční hvězdy v hlavních rolích – Ben Foster, Michael Caine, Til Sweiger a Sophie Lowe.

„Strašně se těším na to, až bude film v kinech. Je to hrozný pocit, když má člověk dlouhou dobu film hotový, ale nemůže ho nikomu ukazovat. Bohužel kvůli pandemii je ale v podobné situaci plno tvůrců,“ řekl Jákl. Datum premiéry nicméně neurčil on, a kdyby bylo po jeho, vybral by jinak. „Bylo mi přiděleno Američany. A jelikož musíme mít premiéru zároveň v Americe i u nás, tak jsem to akceptoval,“ vysvětlil producent a režisér filmu.

Snímek představí slavného vojevůdce jinak, než by možná diváci čekali, a jinak než filmového předchůdce Jana Žižky od Otakara Vávry. „Je to příběh o zrodu vojevůdce a myslím, že budou lidé překvapeni z toho, jak je koncipovaný. Všechno se odehrává v roce 1402, tedy v době Žižkova mládí, ještě před husitskými válkami. Je v něm všechno, co je potřeba o té době vědět, aby ji člověk pochopil. Také dostatek bojů, ale především velmi silný příběh, který člověka vede až do konce,“ svěřil se Jákl.

Uvolněn byl nový plakát filmu a čeká se na první trailer. Prozatím si prohlédněte fotky z natáčení.

Zdroj: Bioscop

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný