21. července 2018 11:05

Režisér Strážců Galaxie 3 nečekaně dostal padáka. Co mu pohřbilo kariéru?

Politická korektnost nás připravila o tvůrce oblíbené marvelácké sci-fi série.

Právě probíhající Comic-Con má být plný překvapení, nic ale zřejmě nepřekoná náhlý vyhazov Jamese Gunna. Režisér a scenárista Strážců Galaxie 1 a 2 strávil (podobně jako spousta jeho kolegů) poslední roky napadáním Donalda Trumpa. Jeho zastánci Gunnovi slíbili, že za to přijde o kariéru, a bohužel se jim tyhle hrozby povedlo naplnit.

Jak? Až příliš jednoduše. Stačilo vytáhnout tweety z let 2009-2012, v nichž si tehdy neznámý Gunn dělá stupidní legraci z pedofilie a znásilnění. Ačkoliv se jeho nevtipné přešlapy několikrát řešily a Gunn se za ně omlouval už v roce 2012 (a následně i minulý rok), v éře hnutí #MeToo a extrémní politické korektnosti mu jejich připomenutí Trumpovými zastánci doslova pohřbilo kariéru.

Médiím přitom stačilo zatlačit na společnost Disney, vlastníka Marvelu, kterému Strážci Galaxie patří. Zatímco ještě před pár let by stačila (další...) hluboká omluva, u Disneyho tentokrát na nic nečekali a okamžitě dali Gunnovi padáka s tím, že se jeho názory ostře rozcházejí se studiovými hodnotami.

Strážci Galaxie 3, jež měl Gunn skoro dopsané a mají jít do kin v 2020, tak zřejmě čeká kompletní překopání pod jiným režisérem. Jak možná víte, Marvel něco podobného řešil už před třemi lety u Ant-Mana. Tam ale šlo o klasický kreativní rozchod a ne o vyhazov za něco, co se stalo před mnoha lety a navíc o tom všichni zúčastnění dávno věděli.

Doufejme, že si zítra nikdo nevzpomene třeba na minulost Roberta Downeyho Jr., která je plná drog, alkoholu a výletů do vězení. To taky nezní jako disneyovská mantra a vystříhat Iron Mana z Avengers 4 by asi nebylo zrovna jednoduché...

Sledujte COOL na Instagramu a přidejte se do nových facebookových skupin COOL PROGRAM, COOL KINO a COOL VÝTLEM!

Karel Ryška

šéfeditor FTV Prima, COOL & ZOOM

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný