16. února 2023 15:30

Jak vycvičit draka má potvrzený velký comeback! Na co ihned poběžíte do kina?

Máte rádi Jak vycvičit draka? V tom případě se připravte na další velkolepou dračí podívanou.

Bezzubka a Škyťák budou brzy brázdit oblohu v hrané podobě. Podle informací prestižního magazínu Hollywood Reporter totiž studio Universal odsouhlasilo novou adaptaci. Ujme se jí opět režisér Dean DeBlois, tedy stejný tvůrce, který stojí i za animovanou trilogií Jak vycvičit draka.

Rozhodnutí se nelze moc divit, jde totiž o jednu z nejpopulárnějších sérií poslední doby, která je navíc dobře přijímaná diváky i kritiky. První díl vydělal v roce 2010 půl miliardy dolarů, dvojka dokonce 621 milionů, a podobně úspěšná byla i zatím poslední trojka z roku 2019, která globálně posbírala 525 milionů. Všechny tři filmy byly navíc nominované na Oscara pro nejlepší animovaný film roku.

Příběh série se točí okolo vikingského chlapce jménem Škyťák, z něhož si všichni utahují pro jeho vyzáblost a nemotornost, ale on si získá přízeň svého kmene tím, že se stane prvotřídním znalcem draků a osedlá si i vzácného draka Bezzubku z plemene nočních běsů. Později předá svou znalost i ostatním, aby vytvořili dračí letku a mohli se bránit nepřátelům.

Trilogie popisuje Škyťákovo dospívání v muže i jeho lásku k půvabné Astrid. Postupně ji doplnila i série krátkých filmů a seriál Jak vycvičit draky, ale taky řada knih či komiksů. Za vším celou dobu stojí zmíněný Dean DeBlois, proto potěší, že se chopí i hrané adaptace, která teprve zveřejní herecké obsazení. Animované hrdiny namluvily takové hvězdy jako Jay Baruchel, Cate Blanchett, Gerard Butler, Jonah Hill, Kit Harington, America Ferrera nebo F. Murray Abraham.

A kdy má tedy film naplánovanou premiéru? Příletu dračí letky se dočkáme 14. března 2025 a snad brzy přisviští další podrobnosti o castingu, který už se rozběhl na plné obrátky.

Zdroj: Hollywood Reporter

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný