26. června 2017 16:30

Jak to v Transformers 5 dopadlo s Bumblebeem? A vážně dostane vlastní film?

V traileru neměl Bee daleko k likvidaci. Vážně se s ním série loučí?

ČLÁNEK OBSAHUJE SPOILERY Z TRANSFORMERS 5

Žlutý rošťák Bumblebee je (alespoň pro nejmladší diváky) nejoblíbenějším Transformerem. Filmová série z něj jasně udělala rozdováděného teenagera, nejnovější pátý díl ale Bumblebeeho ukazuje v novém světle. Nejdřív se dozvíme, že je válečným veteránem, který kdysi bojoval proti nacistům. A následně se Bee musí utkat se zlým Optimem Primem, který mu v traileru téměř zasadil smrtící ránu.

Jak tenhle osudový moment dopadne ve filmu? Jak správně tušíte, trailer se záměrně snažily přehánět. Bumblebee Optima v poslední vteřině zastaví tím, že na něj promluví svým pravým hlasem (vážně…), a vzápětí se oba kamarádi zapojí do epické finální bitvy. Bee je tedy po všech stránkách v pořádku. A návdavkem ho čeká vlastní celovečerák.

Ten bude mít premiéru už 7. června 2018 a režíruje ho Travis Knight, jenž má na kontě animák Kubo a kouzelný meč. Oficiální půjde o první spin-off transformeří série. Vzhledem k tomu, že se film odehrává v 1985, se ale připravte spíš na prequel, v něm se Bee skamarádí s mladou mechaničkou, jíž si zahraje Hailee Steinfeld (Hořkých sedmnáct).

Za necelý rok tedy dostaneme první hrané Transformery, jež nenatočí Michael Bay. A za dva roky (27. června 2019) klasické Transformery 6, kteří by se také měli obejít bez Baye!

Karel Ryška

šéfeditor FTV Prima, COOL & ZOOM

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný