21. června 2017 16:06

Jak se povedli Transformers 5? Přečtěte si první reakce českých diváků

Vrátil se Michael Bay na vrchol, nebo je zase trochu mimo?

Transformers 5 mají podtitul Poslední rytíř a v trailerech je jasně vysvětleno, že jsou hodně provázaní s legendou o Králi Artušovi. Film tedy začíná trochu jako Pán prstenů, záhy se ale rychle vrátí ke klasické robotí naháněčce. Měli byste tuhle explozivní kanonádu absolvovat v kině? Pokud v tom dávno nemáte jasno, možná vám s rozhodováním pomůže tahle hrstka názorů.

Karel Ryška / Prima COOL

Pátí Transformeři nejsou ničím jiným než dvouhodinovým čekáním na zatraceně velkou akční scénu. Finále je vážně epické, kulervoucí a je v něm úplně všechno, co chce člověk vidět od filmu Michael Baye. Problém ale samozřejmě spočívá v tom, že k téhle delikatese vede 120 minut zmateného běhání sem a tam, které (jako v několika předchozích filmech) nemá ani hlavu a patu, ani nějaký vyšší smysl. Všechny vysvětlovačky má naštěstí přidělené Anthony Hopkins, který se alespoň hezky poslouchá. Je tedy slušná šance, že se na závěr filmu přeci jen probijete a začnete doufat, že bude chystaná šestka takhle vypadat celou dobu.

Hodnocení: 5/10

Petr Cífka / Prima COOL

Pátí Transformeři jsou Bayovým psychedelickým výronem, který snesou jen ti nejtvrdší chlapi. Já mezi ně nepatřím. Je to subjektivně dlouhé jak týden před výplatou, furt tam něco bouchá, skáče, rachtá, aniž by přitom postavy procházely čímkoliv zajímavým, nedej bože napínavým. Totální apokalyptická smršť s ohromným rozpočtem sice ukazuje, že není schopnějších inscenátorů trikového pekla, než jakým je Michael Bay, ale jeho cit pro příběh, postavy a cool podání robotů je na dně. Přeplácaný a hyperaktivní blockbuster, v němž polovinu času nevíte, která bije, otráví každého staršího pěti let infantilním humorem, zmateným dějem a nepřehlednou akcí. Triky sice vypadají draze, ale nějaké cool scény se díky nim beztak nezhmotní. Utrpení. Nostalgicky vzpomínám na jedničku.

Hodnocení: 3/10

Vít Schmarc / Radio Wave

Bez ironie. Transformers: Poslední rytíř je Bayův čistej abstraktní masterpiece a rozhodně nejlepší film. Nekontrolovaný chrlení nápadů, odpoutanej ADHD záchvat, u kterýho jsem se nenudil ani vteřinu. Což v podstatě nemůžu říct o žádným jiným blockbusteru poslední doby. Příliš dobrej film pro tenhle zaostalej svět. Doceněnej bude až ve 25. století rasou inteligentních mikrovlnek.

Hodnocení: ∞/10

Tomáš Chvala / Kinobox.cz

Je vlastně až s podivem, jak tvrdohlavě si Michael Bay jede to svoje a odmítá se někam filmařsky v téhle sérii posunout. Pro nejnovější díl Transformers v mnoha ohledech platí to, na co jsme v sérii zvyklí - znovu je to hrozně dlouhé, emočně šíleně strojené a nefunkční, dějově nablblé (tentokrát navíc i značně nepřehledné) s tunou nudné vaty a toporným Wahlbergem v hlavní roli, který to nechtěně často posouvá do parodie. Nemluvě o tom, že i sexy šortky tentokrát chybí (místo toho se kamera až nezdravě fixuje na čtrnáctku v rozpuku). ALE úvod ve stylu historických fláků Ridleyho Scotta má něco do sebe a finále tentokrát v tempu dost slušně šlape. Výsledný dojem je každopádně hodně blízký tomu, co si člověk říkal po odchodu z kina z dvojky/trojky/čtyřky. Detaily se možná mění, celek si ale (bohužel) drží stále ten samý tvar.

Hodnocení: 4/10

Vyrazíte na páté Transformery do kina nebo ne? Dejte vědět v diskuzi!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný