21. července 2016 12:00

Jack Sparrow je jen začátek: 4 nejšílenější role Johnnyho Deppa

Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže - upoutávka

Vybrat jen několik je opravdu nadlidský výkon.

Piráti se v neděli ve 20.15 vracejí na Prima MAX! Druhý díl série Piráti z Karibiku s podtitulem Truhla mrtvého muže k vám vyšle všemi oblíbené postavy v čele s kapitánem Jackem. Role, která udělala z Johnnyho Deppa jednoho z nejvýdělečnějších herců minulé dekády, je jenom jednou z mnoha, při nichž Depp působí náležitě maniakálně. Vzpomněli jsme na jeho nejšílenější herecké výkony.

Raoul Duke

Film: Strach a hnus v Las Vegas (1998)

První kandidát nemůže být jiný – Deppův Raoul Duke alias věčně sjeté alter ego Huntera S. Thompsona dodnes platí za ztělesnění toho nejlepšího a nejhoršího na Deppově herectví. Na jednu stranu je tu pitvoření, které se poslední dobou už malilinko zajídá. Na stranu druhou se ale Deppovi (a režisérovi Terrymu Gilliamovi) podařilo podchytit makabrózní a pološílenou atmosféru Thompsonových zfetovaných knih. Depp sám se na roli usilovně připravoval skrze bydlení s Hunterem S. Thompsonem a je to poznat.

Willy Wonka

Film: Karlík a továrna na čokoládu (2005)

Starší verze na západě kultovní pohádky je možná k dětem o něco příjemnější, avšak teprve z té novější s Deppem číší atmosféra dobrodružství, na které se děti bojíte vyslat. Lví podíl na tom má právě Willy Wonka s Johnnyho tváří. Konečně je z něj totiž znát to, čím se postava proslavila – tenhle morous nenávidí děti a vychutnává si trýznění skrze odhalování jejich pravých já. Navzdory pohádkové zápletce uvnitř jeho hrudi bije srdce mizantropa, a nebýt Deppova pitvoření, nevyznělo by to zkrátka stejně silně!

Jack Sparrow

Film: Piráti z Karibiku (2003)

Nejpopulárnější Deppovou rolí vůbec je však kapitán Jack! Skoro by se dalo říct, že se Johnny Depp pro tuhle roli narodil. Nakonec, jeden od druhého se tolik neliší. Obě persóny pojí sláva, libování si v excentričnosti a strhávání pozornosti. Depp sice říká, že se při přednesu inspiroval u rockera Keitha Richardse, zrovna tak by však mohl s klidem koukat do zrcadla. Po nejrůznějších uměleckých projektech udělali Piráti z Johnnyho Deppa globální celebritu první jakosti a odměnili se mu horami zlata. Zaslouženě!

Střihoruký Edward

Film: Střihoruký Edward (1990)

Pokud bychom si však měli vzpomenout na performaci, díky níž se nám Johnny Depp zapsal pod kůži, byl by to jeho Střihoruký Edward. Maximální ujetina o „Frankensteinově monstru s nůžkami namísto prstů“ mohla skončit totalitně apokalypticky otřesným způsobem – díky genialitě Tima Burtona a přednesu Deppa se však namísto toho podařilo vykouzlit magicky realistický příběh, během něhož se pobaveně zvedala obočí a vlhly kapesníky. Klobouk z hlavy dolů patří i za to, že Depp filmem totálně zahodil svůj tehdejší status sexsymbolu a rozhodl se zahrát bizarního, nevinného polomrtvého kyborga. Bylo to riziko, do něhož by většina jiných herců nešla – ale i díky tomu se tenhle holomek zapsal do historie filmu.

Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže začínají už v neděli ve 20.15 na Prima MAX.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný