17. února 2020 03:52

7 nejlepších komedií Jacka Blacka: Od Jumanji ke Škole ro(c)ku

Jacku Blackovi už se povedlo tolik komedií, že z toho jde hlava kolem!

V sobotu ve 20.00 vás na Prima COOL pobaví komediální fantasy Gulliverovy cesty. Jack Black se v ní stane jedním z nejslavnějších fiktivních cestovatelů všech dob, když navštíví země, kde je pidičlověkem či naopak gigantem. První housle zde však nehraje prastará knižní předloha, ale právě sám Black. A, jak víme z jeho dalších bijáků, komedie je čímsi, v čem Jack bezesporu exceluje.

07) Tropická bouře

I když se Tropická bouře nemotala zrovna kolem Jacka, rozhodně tu Benu Stillerovi a Robertu Downeymu Jr. zahrál solidní druhé housle. Celková legendárnost Tropické bouře i to, jak odlišně Jackova postava působí oproti jeho jiným rolím, však zaručily, že tenhle biják v Jackově topce nemůže chybět.

06) Boží zápasník

Oproti tomu Boží zápasník ze skoro stejného období platí za mnohem typičtější blackovinu. Příběh kněze, který se z finančních důvodů rozhodne dát na wrestling, je natolik ujetý, že vlastně nikoho nepřekvapí inspirace filmu v reálném příběhu. Výsledný biják nefunguje pro každého, obskurní charisma Jacka Blacka je pro něj však naprosto typické.

05) Jesus' Son

A něco podobného platí i pro pozapomenutou komedii Jesus's Son, čili povídkovou dramedii, v níž si Jackie střihnul jednu z vedlejších rolí. Právě kvůli tomu, že nezávislý snímek v roce 2000 tak zapadl, však dnes stojí za pozornost dvojnásob.

04) Jumanji: Vítejte v džungli!

Popojeďme však k modernější éře! Jack sice v posledních letech už není ve filmech tak aktivní jako dekádu nazpět, zrovna Jumanji se mu však povedlo na jedničku. A jelikož dopadlo stejně i nedávné pokračování, vůbec bychom se nezlobili, kdyby tahle série pokračovala dál.

03) Králové ro(c)ku

Možná víte, že má Jack Black vlastní kapelu/hudební duo Tenacious D – tohle jméno ostatně najdete v anglickém názvu Králů ro(c)ku, notně obskurní komedie, v níž je však z reálného Jacka Blacka zdaleka nejvíc. Celý film totiž tepe hudebním srdcem, a když pomineme finální rockový duel se Satanem (!), daly by se tu najít i jisté autobiografické prvky.

02) Kung Fu Panda

Jack Black ale ve filmech neblázní jen před kamerou. Už třikrát se rozjel i za mikrofonem a byla z toho trilogie pandích kung fu bijáků, které slavily ohromný úspěch. Jistě, dabingu holdující diváci si zrovna tady Jacka moc neužili. Rozhodně to však neznamená, že by jako pandí nešika Po nebyl naprosto boží.

01) Škola ro(c)ku

Pravou hvězdu však z Jacka Blacka udělala už Škola ro(c)ku. Roztomilá komedie, která předvedla jeho komediální, hudební i herecké schopnosti naplno, dodnes zůstává jeho nejlepším filmem. Není se však čemu divit – dokonalé věci zkrátka nejde jen tak překonat!

Komediální fantasy Gulliverovy cesty začíná na Prima COOL v sobotu ve 20.00.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný