16. února 2023 16:00

Will Smith se vrátí v pokračování Já, legenda. Jak je to možné, když na konci jedničky zemřel?

Dlouhé roky diskutované Já, legenda pokračování nakonec skutečně zamíří do kin. S jedním velkým twistem...

Patnáct let spekulací je u konce. Will Smith se vrátí v druhém dílu postapokalyptické pecky Já, legenda, v němž se objeví taky Michael B. Jordan, známý především jako představitel hlavní role v boxerské sérii Creed. V rozhovoru pro magazín Deadline to prozradil producent Akiva Goldsman.

Jak je to možné, když postava Roberta Nevilla (Will Smith) na konci prvního filmu zemře? Scenáristé se zmíněný konec jednoduše chystají ignorovat a vzít jako určující ten alternativní, který jste mohli najít třeba v bonusech na Blu-rayi a Smithově postavě se v něm podaří přežít. Tato verze navíc odpovídá knižní předloze od Richarda Mathesona.

Film se podle Goldsmana bude odehrávat několik desítek let po původní zápletce. „Jsem teď posedlý The Last of Us, kde vidíme svět hned po apokalypse, ale pak taky po desítkách let, kdy si příroda bere Zemi zpět a je dost fascinující zkoumat svět, v němž už člověk není na vrcholu potravního řetězce. Navíc bude krásné takhle zobrazit New York. Hrdinové můžou třeba vylézt na vrchol Empire State Buliding, možnosti jsou nekonečné,“ naznačil Goldsman.

Aktuálně vzniká samotný příběh, takže je předčasné hovořit o tvůrcích nebo dalším hereckém obsazení, kromě už zmíněného Smithe a Jordana. Bude zajímavé pozorovat reakce fanoušků, obzvlášť po tak dlouhé době a v éře, kdy už vzniklo dost jiných zajímavých postapokalyptických adaptací. Těšíte se na pokračování příběhu Roberta Nevilla?

Zdroj: Deadline

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný