6. dubna 2022 16:15

Režisér Avengers 4 vysvětlil, proč musel ve filmu zemřít zrovna Iron Man

Proč to byl zrovna Iron Man, kdo se musel obětovat ve filmu Avengers: Endgame?

Megahit Avengers: Endgame nabídl skutečně velkolepé finále celého jednoho cyklu filmového světa od Marvelu. Bohužel mu v emocionálním závěru padla za obět postava Tonyho Starka neboli Iron Mana (Robert Downey Jr.). Jeden z režisérské dvojice filmu, Joe Russo, ve veřejné diskuzi na filmovém festivalu v St. Andrews vysvětlil, proč to musel být právě Iron Man.

Když přemýšlíte nad postavou Kapitána Ameriky, jistě vás napadne, že u něj by byla taková smrt dost zřejmá, že? Sebeobětování je přesně to, co by udělal,“ naznačil Russo.„Je to chlápek, co se nabídl jako pokusný králík do experimentu, aby mohl jít bojovat s nacisty ve válce. Vnitřně je hrdinou a není v tom smyslu moc komplikovaný. Jeho smrt by diváka zasáhla, protože je velice sympatickou postavou, ale příběhově to prostě nemá tak zajímavý oblouk,“ vysvětlil.

Tony Stark je postavou, která prostě měla zemřít,“ řekl Russo a řekl, že k tomu směřoval už od událostí prvního Iron Mana z roku 2008. „Přišlo nám to příběhově daleko zajímavější, aby zemřel právě Stark, nabízelo nám to daleko bohatší a provázanější vyústění, proto jsme vybrali právě jeho,“ uzavřel Russo, který film natočil v režisérském tandemu se svým bratrem Anthonym.

Zatímco Robert Downey Jr. mnohokrát zdůrazňoval, že se do marvelovek už v žádné formě nevrátí, v případě Chrise Evanse (Kapitán Amerika) by to ještě bylo možné a spekuluje se, že dokonce podepsal smlouvu s Marvel Studios na další spolupráci. Třeba se tak na chvíli ukáže i ve čtvrtém díle Kapitána Ameriky plánovaném na rok 2024, kde už však bude hlavní postavou Kapův nástupce Sam Wilson (Anthony Mackie).

ZDROJ: Comic Book Movie

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný