7. dubna 2023 13:41

Digitálně omlazený Indiana Jones letí ve zbrusu novém traileru napříč časem

Nový český trailer filmu Indiana Jones a nástroj osudu

Trailer potvrdil, že by se měl Indy vrátit ve vrcholné formě, i když to bude částečně díky digitálním technologiím.

Indiana Jones a nástroj osudu bude pátým a definitivně posledním dobrodružstvím slavného dobrodruha, jak potvrdili tvůrci z Lucasfilm na letošních dnech Star Wars Celebration. A přihodili nový trailer se slušnou porcí nových záběrů.

Soustředí se na vztah tří ústředních postav, kterými budou Indy (Harrison Ford), jeho kmotřenka Helena (Phoebe Waller-Bridge) a člen NASA i zakuklený neonacista Jürgen Voller (Mads Mikkelsen), který se rozhodl napravit chyby Adolfa Hitlera pomocí mocného nástroje osudu, o nějž s Indym svedl souboj už za 2. světové války.

Část filmu tak diváky přenese z roku 1969 o zhruba třicet let zpátky, kdy uvidíme Harrisona Forda s digitálně omlazenou tváří, jejíž podoba stále rozděluje dost fanoušků. Důvod tohoto tvůrčího rozhodnutí vysvětlil při debatě s fanoušky James Mangold (Logan: Wolverine, Le Mans '66), který převzal režisérský post od Stevena Spielberga, jenž zůstal spolu s tvůrcem celé ságy Georgem Lucasem už pouze v pozici výkonného producenta.

„Připomíná to divákům kontrast mezi hrdinou na svém fyzickém vrcholu a v sedmdesáti. Nespoléháme pouze na to, co si diváci pamatují z předchozích filmů... Chceme, aby jeho minulost byla pro diváky živou a visela nad zapomenutým mužem žijícím ve světě, v němž už jako by nebyl prostor pro věci, na nichž mu tak hluboce záleželo,“ naznačil Mangold.

Pátý Indiana Jones vstoupí do českých kin 29. června 2023. V dalších rolích v něm uvidíme herce jako Antonio Banderas, Boyd Holbrook, Toby Jones, John Rhys-Davies nebo Thomas Kretschmann. A co je nejpodstatnější, jako tvůrce hudby nechybí legendární John Williams!

Zdroj: Collider

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný