13. září 2016 13:36

Hvězdný prach vs. Princ a pruďas: 4 nejzábavnější fantasy filmy

Princ a pruďas - upoutávka

Když se fantasy nebere příliš vážně.

Fantasy obvykle nepatří mezi nejvtipnější žánry, tradiční zástupci jako Hra o trůny nebo Pán prstenů se totiž, svého druhu, berou setsakra vážně. V sobotu ve 22.30 vás však na COOLu čeká něco netradičního. Fantasy komedie Princ a pruďas s Danny McBridem a Jamesem Francem je totiž tak sprostá, jako i zábavná! Do jaké třídy jiných bijáků zapadá, se podíval náš seznam.

Zloději času

Až z roku 1981 putuje komedie Terryho Gilliama - a vzhledem k jménu režiséra můžete vzít jed na to, že jde o velmi ujetou podívanou. Biják, v němž si zahrají Monty Pythoni, ale i Ian Holm (Bilbo) nebo Sean Connery (!), popisuje putování malého klučíka Kevina spolu s šesticí steampunových trpaslíků po nejrůznějších historických dobách od Napoleona po Robina Hooda, to celé vyvedeno v gilliamovsky typicky sjeté představivosti. Humor je samozřejmě blíže absurdnu než puberťáctví jako u Prince a pruďase, efekt na bránici je však stejný!

Princezna nevěsta

Základem žánru je samozřejmě Princezna nevěsta, která vyšla až v dalekém roce 1987. Tenhle film dodnes pplatí za standard toho, jak vyprávět pohádkovou fantasy tak, abyste u toho měli bolest břicha od smíchu a dobrou náladu navrch. Relativně triviální lovestory ve fantasy světě je tu totiž vyprávěná s takovou lehkostí, vlastním shazováním a zároveň elegancí, že svou parodičností okouzlí dětské diváky od pěti let po stovku!

Hvězdný prach

Relativně podobně na tom je i Hvězdný prach, který adaptuje román Neila Gaimana. Nejde vyloženě o komedii, pokud vám však v Pánovi prstenů chybělo více sebeuvědomělých mágů pracující čistě pro své zájmy anebo pirátů ujíždějících na travesty show, Hvězdný prach dokonale naruší vaše představy o tom, co vše může být fantasy.

Princ a pruďas

Doba se však mění a Princ a pruďas to dokazují nejlépe. Tahle fantasy komedie je tu hlavně pro pubertální diváky komedií Judda Appatowa, v nichž se nejde daleko pro sprosté slovo, haldu narážek na sex či masturbaci a pohlavní hrátky vůbec. Výsledek přesto odkazuje na 80. léta jak s jejich typem fantasy, tak i pohodovou atmosférou bijáku. A nejde nakonec u komedie hlavně o tohle?

Princ a pruďas razí za dobrodružstvím už v sobotu ve 22.30 na COOLu!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný