1. srpna 2022 00:05

O čem je Hvězdná brána: Třetí říše? Prequel seriálového hitu vás vezme do minulosti

Hvězdná brána se vrací! Tak trochu...

V pátek večer se na COOLu vrátíme do světa Hvězdné brány, a to v prequelovém filmu s podtitulem Třetí říše, který vás vezme do 30. let 20. století. Mladičká Catherine Langford (již znáte ze slavného seriálu jako starou paní) v něm bude se svým otcem zkoumat chappa'ai v době, kdy světem obcházelo riziko nové světové války s nacistickým Německem. A předvede vám tak trochu jinou, indianajonesovskou stránku univerza, kterou následně prozkoumal tým SG-1.

Také vám v životě chybí trocha Hvězdné brány? Nebude tomu tak nadlouho! Třetí říše je totiž loňským návratem do oblíbeného světa a ukáže vám, jak se Catherine (Ellie Gall) spolu se svým tatíkem Paulem Langfordem (Connor Trinneer aka Michael ze Stargate: Atlantis) snaží rozlousknout tajemství brány. Nacistické síly pod vedením pološíleného oficíra a okultisty Brückera je však vezmou do zajetí a ukážou, že vědí, jak bránu otevřít. Projdou jí? A pokud ano, pak kam? A co s sebou přinesou nazpět...

Brücker je přímo nažhavený potkat prastaré bohy, o kterých toho tolik slyšel – my jako diváci však víme, že by si to celé měl ještě rozmyslet. Hvězdná brána: Třetí říše přitom funguje jako prequel, takže je jasné, že na zásadní změnu v univerzu Stargate nedojde. Zároveň však umně balancuje na takové notě kánonu, aby se celá neodehrávala pouze v onom úvodním hangáru.

Třetí říše je totiž v první řadě pokusem, zdali je možné i dnes přijít s novou podobou Hvězdné brány. Od konce Stargate Universe uplynulo mnoho let a na značku sedá prach. Je jasné, že krom rebootu (který nikdo z fanoušků asi nechce) by příští, chronologicky zasazený seriál musel mít spíš podobu Star Treku anebo přijít s nějakým kreativním okecáním, proč hrdinové netráví většinu času na palubě kosmoletu. Třetí říše se proto zkusila vrátit do známého světa a podívat se na něj takovou optikou, která by neznevýhodňovala principy brány samotné.

Pro společnost MGM, která po svém bankrotu stále nemá peněz nazbyt, šlo o pokus, jak vytvořit testovací minisérii (která se později spojila do televizního filmu) za minimální náklady. A dáme-li ruku na srdce, na Třetí říši to je nemálo poznat. Přesto platí, že jde zase o další nakouknutí do povědomých kulis, jemuž by fanoušci minimálně měli dát férovou šanci.

Hvězdná brána: Třetí říše začíná na Prima COOL v pátek ve 20:15.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný