6. června 2022 15:00

Hunger Games 5: První upoutávku doprovází odhalení nové Katniss

Teaser filmu Hunger Games: Balada o ptácích a hadech

Velký návrat do světa Hunger Games představil hlavní herecké tváře a rovnou přihodil první video, která nás má dostat do kin.

Prequel k megahitové filmové sérii Hunger Games s podtitulem The Ballad of Songbirds and Snakes (Balada o ptácích a hadech) vytasil první teaser. Nevidíme v něm sice nic ze samotného filmu, ale šikovně pracuje s důležitými motivy mrazu, ptáka i hada. Kromě oficiálního data premiéry 17. listopadu 2023 jsme se v posledních dnech dozvěděli i obsazení hlavních rolí.

Ústřední postavou příběhu bude mladý Coriolanus Snow, hlavní záporák celé série, jehož dosud známe v podání Donalda Sutherlanda. Jeho osmnáctiletou verzi ztvární Tom Blyth (Billy the Kid).

Neméně důležitou roli má v románové předloze spisovatelky Suzanne Collins postava Lucy Gray Baird (aka zdejší Katniss), která už má taky svou herečku. Bude jí vycházející hvězda s kolumbijsko-polskými kořeny Rachel Zegler. Ta na sebe výrazně upozornila hlavní rolí v nové filmové adaptaci muzikálu West Side Story a brzy si zahraje novou Sněhurku.

Synopse románové předlohy, která samozřejmě vyšla i v češtině, nastiňuje příběh takto: „Je ráno v Den sklizně, který zahajuje desáté Hladové hry. Osmnáctiletý Coriolanus Snow se v Kapitolu připravuje na svou jedinou příležitost získat slávu jako trenér, jeho šance jsou však mizivé. Dostal ponižující úkol trénovat největšího outsidera, splátkyni z Dvanáctého kraje. V aréně bude probíhat boj na život a na smrt. Mimo ni Coriolanus začne se svou splátkyní soucítit a stane před zásadním rozhodnutím: řídit se pravidly, nebo přežít?

Režisérem filmu je Francis Lawrence, který dohlížel nejen na tři díly Hunger Games (Vražednou pomstu a obě části Síly vzdoru), ale taky na snímky Já, legenda nebo Constantine. Autorce románu Suzanne Collins pomohli s adaptací do scénáře Michael Arndt (Toy Story 3, Nevědomí) a Michael Lesslie (seriál The Little Drummer Girl).

Těšíte se?

Zdroj: People

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný