4. května 2022 16:30

Hunger Games 5 potvrzeny: Nový film ze světa Katniss Everdeen má datum premiéry

Nové Hunger Games dostaly datum premiéry. Kdy dorazí další knižní adaptace od Suzanne Collins?

Úspěšná filmová série, která vydělala celosvětově takřka tři miliardy dolarů, brzy napíše novou kapitolu. Prequel Hunger Games s názvem The Ballad of Songbirds and Snakes je adaptací stejnojmenné knižní předlohy od Suzanne Collins, která vyšla v češtině pod názvem Balada o ptácích a hadech. Vypráví o mládí hlavního záporáka celé série Coriolanuse Snowa.

Společnost Lionsgate oznámila na letošním CinemaConu oficiální datum světové premiéry, kterým bude 17. listopad 2023. Důvodem zvoleného data však bude jistě strategické období před americkým Dnem díkůvzdání, jelikož se osvědčilo u předchozích filmů série Hunger Games, které měly všechny premiéru v tomto období.

Režisérem nových Hunger Games bude Francis Lawrence, který dohlížel nejen na tři díly Hunger Games (Vražednou pomstu a obě části Síly vzdoru), ale taky na snímky Já, legenda nebo Constantine. Autorce románu Suzanne Collins pomůžou s adaptací do scénáře Michael Arndt (Toy Story 3, Nevědomí, SW: Síla se probouzí) a Michael Lesslie (seriál The Little Drummer Girl). Představení hereckých hvězd si tvůrci zatím nechávají v záloze.

Těšíte se?

Zdroj: The Hollywood Reporter

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný