1. října 2017 16:19

Hollywood vymazává z filmů slavné herce obviněné ze sexuálního zneužívání! Kdo všechno zmizí?

Filmovým světem otřásá další velká kauza.

Možná jsme slyšeli o tom, že byli producent Harvey Weinstein nebo režisér Brett Ratner obviněni ze sexuálního obtěžování a nejspíš mají po kariérách. V rámci kampaně #MeToo, která lidi nabádá ke sdílení vlastních nepříjemných zážitků, byl však sestřelen i slavný herec Kevin Spacey. Ten měl v osmadvaceti letech svádět čtrnáctiletého chlapce a ukázalo se, že nešlo zdaleka o jediný případ, kdy někoho sexuálně obtěžoval.

Na Spaceyho se snesla vlna dalších obvinění, a poté, co byl vyhozen ze seriálu House of Cards, ho potkala další velká rána. Režisér Ridley Scott totiž Spaceyho vymaže z nového filmu Všechny prachy světa, který jde do kin už na přelomu roku. Všechny scény, v nichž Spacey hraje milionáře J. Paula Gettyho, budou narychlo přetočeny s Christopherem Plummerem. Toho chtěl Scott obsadit původně, studio však trvalo na tom, že je potřeba najmout někoho slavnějšího.

Tenhle tah se, jak nyní víme, krutě nevyplatil. Takové vystříhání herce z filmu je nicméně bezprecedentní a v Hollywoodu se řeší, jestli není (tak dlouho před případným soudem) náhodou přes čáru. Pár dní po Spaceym byl ze sexuálního obtěžování obviněn také slavný herec a komik Louis C.K. Ten byl vzápětí vystřižen z pořadu Night of Too Many Stars a HBO ze svojí streamovací služby údajně vymazává jeho všechny výstupy.

Obvinění ze sexuálního obtěžování tak může člověku zabít kariéru nejen do budoucna, ale i do minulosti. Stane se to i Charliemu Sheenovi, na něhož je momentálně házeno zneužití třináctiletého kolegy? Anebo všechno skončí u Kevina Spaceyho a Louise C.K.? V tuhle chvíli je za mořem možné všechno. A třeba režisér Bryan Singer (X-Men) se mimochodem chystá na smršť obvinění, mezi nimiž nebude chybět nařčení z obtěžování mladých herců.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný