11. srpna 2016 17:33

Hitman a spol.: 6 nejlepších nájemných vrahů z filmů a seriálů

Prezidentův muž - upoutávka

Všichni assassini jsou si rovni, ale někteří jsou si rovnější...

Chuck Norris ve 22.00 opět tasí nunčaky a vydá se na svou další misi jako Prezidentův muž. Ať chce nebo ne, tenhle super duper agent podléhající jenom kontrole amerického prezidenta je vzdor titulu své práce pořád jenom nájemný vrahoun! Mrkli jsme proto na šestero Chuckových kolegů a zjistili, jaké nástrahy tohle řemeslo obnáší!

Vincent (Collateral)

Dost možná nejdrsnějšího pořízka si dáme hned zkraje. Tom Cruise není zrovna znám za role záporáků, Collateral, kde si střihl šedivějícího stoického parchanta, však ukazuje, že mu jdou možná až příliš přesvědčivě! Jeho Vincent si tu pronajme na noc – plnou likvidace několika svědků – osobitého taxikáře, jemuž však velmi záhy dojde, která bije. A že na konci Vincentovy vražedné výpravy zřejmě nezůstane naživu.

Likviduje i Chuck Norris jako Prezidentův muž nepohodlné svědky jeho operací? Film to neukáže. Cynik v nás má však jasno!

Vincent Vega (Pulp Fiction)

Jméno Vincent je mezi vrahouny zjevně notně oblíbené, jmenovec z Pulp Fiction ovšem skončil mnohem hůře než kolega z Collateralu. Jak známo, Vincent Vega skončil pod kytkami, když se vydal zlikvidovat boxera hraného Brucem Willisem, avšak mezitím si neprofesionálně odskočil na záchod – a svůj samopal nechal ležet na stole…

Mohlo by se něco takového stát Prezidentovu muži? Rozhodně! Vincent byl totiž samotář od té doby, co ho opustil Jules (jeho kolega hraný Samuelem L. Jacksonem), a biologické potřeby nutně znamenají, že každý čas od času potřebuje krytí. Ledaže by Prezidentův muž na mise nosil pleny.

Anton Chigurh (Tahle země není pro starý)

Kultovní je i vrahoun z dekádu staré perfektní Coenovky o tom, jak zlo plodí jenom další zlo. Ústřední záporák Anton si sám sebe představuje jako chladného profesionála s vlastním kódem cti. Ve skutečnosti je však totální pošuk a maniak, který si v zabíjení náhodných lidí, kteří se jen nachomýtnou k jeho hlavnímu cíli, evidentně krutě libuje.

Upřímně, neexistuje snad nikdo, kdo se stane profesionálním superkomandem, aby mu zároveň nějak echt vadilo násilí. Prezidentův muž možná nebude tak ujetý jako Anton Chigurh, do hlavy mu však nikdo úplně nevidí…

Agent 47 (Hitman)

Když už jsme u účesu, ten třebas zcela postrádá i slavný Agent 47! I když je tenhle herní (a trochu i filmový) drsoň nejčastěji zobrazován jako frajer v obleku, hráči vědí, že realita stojí jinde. Agent 47 spíše než masivní zbraně užívá lsti a převleků, aby se dostal na kobylku svým cílům. To spíše než akci svědčí napětí, solidní výsledky však Agent 47 rozhodně má!

Bylo by to popravdě zajímavé – sledovat film postavený na tom, že se Chuck Norris převléká za kuchaře, uklízečku, mnicha, doktora. Val Kilmer kdysi něco podobného natočil ve filmu Svatý.

James Bond

Cože? Co tady dělá 007? Vše je jenom o perspektivě, lidi! Agent 007 má rovněž povolení zabíjet, užívá si zjevně luxusního platu a výčitky za zabité ho rovněž příliš nepálí. Hned několik postav v sérii – obvykle záporáků – mu otevřeně vyčetlo, že je stejně jenom nájemným vrahem ve státních službách. Jasně, Bond mnohokrát zastavil bestiální plány teroristů a tak. To samé ale zvládá i Chuck.

Přesto – každý příběh má dvě strany mince. Kdo ví, kde by dnes svět byl, kdyby Blofeld vyhrál!?

Ken a Ray (V Bruggách)

Dost možná nejtragičtější duo nájemných vrahů však nenajdeme v akčním žánru, ale v tragikomickém dramatu V Bruggách. Colin Farrell tu jako zabiják Ray trpí depresemi a plánuje sebevraždu poté, co při akci omylem zabije dítě. Brendan Gleeson ho tu jako jeho parťák Ken má držet dále od hrozby naplnění jeho choutek, jenže pak se, jak už to chodí, něco pokazí...

Zpytuje svědomí i Chuck? Pochybujeme. Pokud však ano, je jasné, že to – jako vše – dělá nadoraz!

Prezidentův muž vyrazí do akce ve čtvrtečním cooltovním movie ve 22.00 na Prima COOL!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný