11. července 2022 00:03

Tihle herci si zahráli dva slavné superhrdiny! Jak začínali Deadpool nebo Kapitán Amerika?

Podruhé do stejné řeky... vstoupíš!

Páteční večer bude na COOLu patřit Fantastické čtyřce. Klasická komiksová parta se zatím dočkala tří filmů (dvou s nedělní sestavou), fajnšmekry ale jistě zaujme přítomnost Chrise Evanse - jeho Kapitána Ameriku jistě znáte, pamatujete ale, když hrál ještě Human Torche právě z Fantastické čtyřky? Moc herců si DVA slavné superhrdiny nezahrálo, pár jsme jich však našli.

4) Ben Affleck

Postavy: Daredevil a Batman

Ach, náš starý dobrý Ben. Ačkoliv jde o fajn rejžu a sympatického týpka z lidu, s nímž bychom asi moc rádi popili pár piv, s jeho superhrdiny je to složité. Daredevil byl provařenější než turecká káva a málem tohohle parádního hrdinu pohřbil nadobro. Když pak Ben dostal šanci zahrát si netopýřího muže, ve výsledku byl nejlepším prvkem komiksovky Batman vs. Superman. Jenže to je spíše než pochvala pro Bena další důkaz toho, za kolik tenhle biják stojí. A o Lize spravedlnosti raději nebudeme mluvit vůbec...

3) Chris Evans

Postavy: Human Torch a Kapitán Amerika

O mnohem lepší pozici má Chris Evans - už jeho Human Torch byl totiž bez přehánění nejlepší částí Fantastické čtyřky. Nakažlivý optimismus a elán čišil z obou dvou F4 filmů, to se však Chris sotva zahříval. Po krachu Fantastické skvadry byl pár let na to obsazen jako Kapitán Amerika do počínajícího marvelovského filmového světa a také zde rozdával radost a nadšení - tentokrát jako staromilský (super)voják jako ze žurnálu. Po čase se navíc na roli děsně namakal, což z Chrise udělalo sexsymbol konkurující i Tonymu "Robertu Downeymu Jr." Starkovi!

2) Halle Berry

Postavy: Storm a Catwoman

Občas to jde i obráceně - Halle Berry si nejdříve střihla Storm v (hlavně ze začátku...) kriticky opěvované sérii X-Men, která přímo nakopla komiksové filmy vstříc filmové slávě. Pak se však rovněž upsala filmu Catwoman a výsledek byl jedním z nejhorších komiksových bijáků historie! Halle Berry se z tohoto provaru nikdy úplně neprobrala - zářivě se vyvíjející kariéra byla navždy pošramocena, a ačkoliv si později zopakovala roli Storm, její kočičí intermezzo je pořád hodně velkou pihou na kráse její filmografie.

1) Ryan Reynolds

Postavy: Green Lantern a Deadpool

Zdaleka nejlépe se tak přerod samozřejmě podařil Deadpoolovi alias Ryanu Reynoldsovi. Reynolds si Deadpoola - tehdy ještě v notně odlišné podobně - střihl v první Wolverinově sólovce. Film nebyl příliš chválený a vykreslený Deadpool právem sklidil nenávist. Jeho Green Lantern pak dopadl velmi, velmi podobně. Nakonec si však Reynolds, sám o sobě nadšenec do postavy Deadpoola, ze země vydupal film skutečně ctící Deadpoolovo pravé já - a únoru 2016 z toho byl hit, který svou eRkovou drsností dost možná ovlivnil další vývoj komiksových velkofilmů!

Fantastická čtyřka začíná na Prima COOL v pátek ve 20.15.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný