11. ledna 2023 14:45

7 věcí, které nevíte o Henrym Cavillovi: Proč nehrál ve Stmívání a čím se jako málokdo pyšní?

Henry Cavill dnes patří mezi nejpopulárnější herce vůbec, příliš tajemství tak kolem něj už nezůstalo. Přesto jsme jich pro vás ale pár našli!

Sklíží potlesk jako nabušený Superman i obávaný Zaklínač, Henry Cavill je ale ve svém srdci především nadšený kluk z malého britského městečka, který je blíže svým divákům a fanouškům nežli svým hollywoodským kolegům. Co všechno jste o tomhle sympaťákovi nevěděli? To se nyní dozvíte z následující řádků!

07) Král osmerák

Možná jste si toho nevšimli, ale Henry Cavill je jedním z mála hollywoodských herců, který je nositelem unikátního osmera břišních svalů! Většina namakaců má totiž na břichu jen šestici buchtiček, což z jeho osmera činí obzvlášť úctyhodný úspěch. Henry se k tomuto pokladu dopracoval kombinací specifických náročných cviků, nízkých hodnot tuku v těle a také mu naproti šly jeho vlastní geny. To se holt někdo má...

06) Poručík Cavill

Pokud by mu nevyšla herecká dráha, v níž ztvárnil nejednoho slovutného (i mohutného) válečníka, měl v merku vlastně docela podobnou kariéru – řekl totiž, že jeho vlastenecká hrdost by ho nejspíše vehnala do náruče profesionální britské armády. No, nepřátelé impéria měli zase jednou kliku.

05) Herec, level 60

Nechybělo však mnoho a jednu ze svých nejzásadnějších rolí skutečně málem minul! Jen tak tak totiž stihl zareagovat na zvonění telefonu, ve kterém mu Zack Snyder oznámil, že se právě stal příštím Supermanem. Důvod jeho vytíženosti? Henry patří mezi náruživé hráče počítačových her – a kvůli intenzivnímu sezení u World of Warcraft si telefonu moc nevšímal.

04) Jazykový všeuměl

Říká se, že Henrymu to jde velmi dobře s jazyky – umí samozřejmě anglicky, ale krom toho zvládá velmi dobře také francouzštinu, konverzačně se domluví též italsky a německy. No a aby toho nebylo málo – a tohle jsme si nevysmysleli – tak Cavill rovněž prozradil, že si zvládne objednat pivo i v češtině!

03) Bond, James Bond

V roce 2005 unikla Henrymu role, která mohla změnit celou jeho kariéru – namísto Daniela Craiga to byl totiž málem Cavill, kdo se mohl stát tehdejší novou tváří agenta 007! Dostal se dokonce i do finálních kamerových zkoušek. Bylo mu ale tehdy jen 22 (Craigovi bylo už 37), a byl tak nakonec shledán jako příliš mladý. Dnes by to možná producenti viděli jinak.

02) Inspirace, o které málokdo ví

Henry stál také za inspirací jiné velmi známé tváře popkultury, totiž upíra Edwarda Cullena ze ságy Stmívání. Právě jeho si totiž spisovatelka Stephanie Meyer při psaní svého opusu představovala, a dokonce se později snažila zasadit o to, aby právě Henry tuto roli získal. On sám byl už ale v době natáčení prvního Stmívání příliš starý na to, aby si střihl sedmnáctiletého mladíka.

01) Henry Veliký

I když už má za sebou Geralta nebo Supermana, existuje stále jedna role, o níž Henry sní roky, ale zatím mu uniká – a sice Alexander Veliký. Jenže Henrymu je nyní 39 let a Alexanderovi bylo v době jeho smrti 32. Ne snad, že by to nešlo uhrát, pokud si však Henry nepospíší, nejspíše to bude mít rok od roku složitější.

Autor:IMDb zajímavosti

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný