20. listopadu 2023 00:05

7 nejlepších komiksů s Hellboyem: Který z nich je nejpekelnější fantasy zábavou?

Které komiksy se starým dobrým Rudochem stojí za pozornost?

V sobotu večer na Prima COOL dorazí urban fantasy Hellboy: Královna krve. Nejrudější agent v boji proti paranormálním silám se tentokrát podívá do Británie, kde údajně došlo na návrat obávané čarodějnice. Třetí filmový Hellboy sice nenavazuje na první dva filmy, ale v mnohém se u předlohy inspiroval víc než ony – a o to zajímavější je proto vypíchnout, které hellboyovské komiksy stojí za hřích.

07) Hellboy: Wake the Devil

Klasický Hellboy, jak ho nejspíše znáte i z prvního filmu, to nabízí série Wake the Devil, která spolu s příbuznou Seed of Destruction servíruje čtenářům ty nejklasičtější propriety zdejšího světa. Příběh o návratu Rasputina odpálený tajemnou vraždou v New Yorku, kolem níž se motají jména jako Kroenen či Ilsa Hauptstein, je prostě optimálním výchozím bodem pro každého, kdo se ve světě Hellboye nechce cítit jako úplně nepolíbený turista.

06) Hellboy: Almost Colossus

Přímo na Wake the Devil navazuje komiks Almost Colossus, který už však ukazuje trochu odlišnější stránku světa – a nabízí také daleko osobnější a intimnější příběh, než kdy mohly „krátké“ filmy. Liz Sherman je tu v kómatu, zatímco Hellboy nahání homuncula – umělého člověka, který by mohl být prostředkem k vyléčení Liz. Brzy se však začne ukazovat, že homunculů je celá řada a ne všichni vypadají jako lidé...

05) Hellboy: The Wolves of Saint August

Pokud pro vás „Hellboy“ znamená hlavně boj s okultonácky a lovecraftovskými potvorami, pak vás The Wolver of Saint August nejspíš dost vykolejí. V průběhu tohohle komiksu se totiž série (kvůli zálibě Hellboyova autora Mikea Mingoly v evropském folklóru) začala zabývat daleko netypičtějšími potvorami – anebo potvorami typickými, ale s netypickým vypointováním. V tomto případě story sice nabízí vlkodlaky terorizující odlehlou vesnici, kam přijíždí Hellboy se svou novou kolegyní, ale zapomeňte na pomalé nahánění ojedinělých vlků – story totiž začíná tím, že je ústřední vesnice vyvražděna do posledního člověka.

04) Hellboy: The Crooked Man

Po vlkodlacích jsou čarodějnice dalším klasickým úkazem americké fantasy – a právě mezi ně zavítáme v komiksu The Crooked Man. Ani tentokrát se však nebude řešit jen magie – zdejší zlouni mají krom cejchu kouzlení na kontě i velmi reálné obludnosti v čele s vyvoláváním válek. A protože jsme na odlehlém americkém venkově uprostřed hor, stát se tu může ledacos... a děj nebude v historii svázán jen přítomností!

03) Hellboy: The Bride of Hell

Co je zajímavější než drsný příběh, v němž Hellboy porazí zlo? No přece drsný příběh, v němž... je to celé mnohem složitější! Detektivní story o pekelníkově cestě do Francie, kde se bude snažit zachránit pohlednou paničku ze spáru šílených kultistů, má v sobě ukryto hned několik zvratů. Ten největší vás ale bezpochyby bude čekat na konci…

02) Hellboy: Darkness Calls

Všechno dobré musí jednou skončit a také Hellboyovy eskapády ve službách Úřadu paranormálního výzkumu a obrany nakonec došly svému finále. Ruďasovy příběhy tím ale neskončily – na volné noze si naopak mohl začít užívat docela jiných dobrodružství tak jako v Darkness Calls, kde se dostal až na jih do Mexika. Tahle sága dlouhá jako den bez snídaně (dílem ostatně poskytla i materiál pro filmovou Královnu krve), další detaily už po nás ale nechtějte!

01) Hellboy: The Wild Hunt

Pokud vám v některých konturách – boji s nadpřirozenými potvorami či inspirací mmj. východní mytologií – začal Hellboy připomínat jakéhosi moderního amerického Zaklínače, jste na správné adrese. Ve Wild Hunt máme zpátky plejádu rizik i známých tváří, počínaje Krvavou královnou a konče... vydatnou porcí artušovských legend. Větší nádheru Hellboy nikdy nezažil!

Fantasy Hellboy: Královna krve začíná na Prima COOL v sobotu ve 22:00.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný